Ball Engineer Master II Diver

ZaBALLujmy z najnowszym Ball Engineer Master II Diver

Dziś znów zaBALLujemy, tym razem z najnowszym modelem Ball Engineer Master II Diver DM3020A-PAJ-BK . To nurek, o którym marzą nie tylko profesjonaliści, ale i amatorzy świata morskich głębin. Zawód nurka jest obarczony pewnym ryzykiem, a podwodny świat jest nieprzewidywalny. Każdy, kto decyduje się na uprawianie tego typu sportu powinien wiedzieć jak ważny w tym przypadku jest czas. Może się zdarzyć, że nawet sekundy, których upływu nie odczuwamy w normalnych warunkach mogą mieć dla nas bardzo istotne znaczenie. Absolutnie nie chodzi tu o żadnego rodzaju „czarnowidztwo” ale o bezpieczeństwo i pewność profesjonalnego zabezpieczenia osoby, która decyduje się na zejście pod wodę.

Ball Engineer Master II Diver DM3020A-PAJ-BK

Zaufanie to podstawa

Ball udowodnił już, że bezpieczeństwo ludzi jest dla nich rzeczą nad wyraz istotną. Przy tworzeniu każdego czasomierza pracuje sztab wykwalifikowanych specjalistów, tak, by w fazie końcowej oddać produkt sprawdzony i dający poczucie niezawodności swemu właścicielowi.

Taki też jest BALL ENGINEER MASTER II DIVER DM3020A-PAJ-BK. Już na pierwszy rzut oka widzimy masywny, solidnie skonstruowany zegarek z głęboko osadzoną tarczą i masą detali budzących respekt. Przedmioty tego typu muszą posiadać odpowiednią gramaturę ze względu na specyfikację materiałów z jakich zostały wykonane i stopień uszczelnienia.  Pomimo wrażenia, że na tarczy divera „sporo się dzieje”, w gruncie rzeczy jest bardzo czytelna i wygodna. Cały model wykonany jest ze stali szlachetnej, odpornej na korozję tak powszechną przy styczności ze słoną, morską wodą. Koronka czasomierza zakręcana jest oczywiście na gwint, co przy diverach w dzisiejszej dobie nurków jest już koniecznym standardem.

BALL ENGINEER MASTER II DIVER DM3020A-PAJ-BK

Mistrzowskie wykończenie

Ball to firma, która wyróżnia się na tle pozostałych z tego samego sektora ciekawymi i unikalnymi rozwiązaniami. Ich innowacyjność zapisana jest w DNA marki. To właśnie z powodu tych detali i przywiązania wagi do niezwykłej precyzji wykonania, Ball tak szybko zdobywa uznanie i zaufanie wśród swoich odbiorców. Każde oznaczenie godzin w postaci indeksów i cyfr arabskich to prawdziwe dzieło sztuki. To nie są zwykłe nadruki rodem z budżetowych modeli, tylko osobne, precyzyjnie wycinane laserowo części. Cyfry zostały wypolerowane na wysoki połysk, a indeksy i kluczową godzinę dwunastą, opatrzono w specjalne pałeczki trytowe, które delikatnie świecą w ciemnościach przez okres około 25 lat! Tak, ten zegarek nie wymaga dodatkowego naświetlania, aby można było odczytać godzinę bez dostępu do światła. 🙂

BALL ENGINEER MASTER II DIVER tryt

Ciekawie prezentuje się także sam bezel, co zauważyłam dopiero po wzięciu zegarka do ręki.  Sam bezel swoją obrotową skalę posiada pomiędzy szkłem, a cyferblatem co podczas korzystania z jego funkcji robi wrażenie. Co ciekawe, wewnętrzny bezel obracamy jest za pomocą pierścienia umieszczonego na zewnątrz!

BALL ENGINEER MASTER II DIVER DM3020A-PAJ-BK

Pasek w tym zegarku wieńczy dzieło stylową, kanciastą klamrą wykonaną tak samo jak koperta z nierdzewnej stali szlachetnej. Sam pasek wykonany jest z naturalnego kauczuku, roztaczającego wokół siebie subtelną nutę zapachu wanilii. Dekiel posiada wytłoczony wizerunek nurka, wokół którego umieszczono polerowane na wysoki połysk oznaczenia producenta. Swiss Made – świadectwo szwajcarskiej jakości, natomiast napis Anti-Magnetic informuje o specjalnym systemie antymagnetycznym stosowanym i opracowanym przez markę BALL. Ponieważ antymagnetyczne koperty i rozwiązania technologiczne tego producenta to materiał na osobny artykuł, polecam wpis na stronie Dolinski.pl omawiający wszystkie patenty i innowacyjne technologie jakie znajdziemy w zegarkach BALL.

BALL ENGINEER MASTER II DIVER nurek

Sport, Prestiż, Design

BALL, choć posiada w swojej ofercie modele damskie, ofertę swoje kieruje raczej do mężczyzn. Od samego początku daje się wyczuć, że to marka ewidentnie z męskiego świata, zdominowanego przez technologię. Innowacyjność, sportowy charakter, doskonały design i materiały z najwyższej półki to hasła, które towarzyszą wielu markom zegarkowym. BALL ma jednak coś więcej. Swoją własną tożsamość widoczną w każdym projekcie. Już z daleka widać, który zegarek to BALL, ponieważ wyróżnia się charakterystycznym dla tej marki stylem, natomiast z bliska potrafi pokazać to, czego nie mają inni, budząc zachwyt, podziw i szacunek dla pasji szwajcarskich inżynierów.

Zegarek można obejrzeć na żywo w salonie Doliński Watch Service we Wrocławiu przy pl. Kościuszki 13/1A
https://dolinski.pl/zegarki-ball/
Cena: 8190 PLN