Oris Roberto Clemente Limited Edition

ORIS ROBERTO CLEMENTE – edycja limitowana

Producenci zegarków, szczególnie ci, o bogatej tradycji i swoistej filozofii, nierzadko decydują się dedykować swe dzieła znanym osobistościom, które podczas swego życia dokonały, bądź nadal dokonują, niezwykłych rzeczy. Takie postępowanie niejednokrotnie zaprezentowała nam już szwajcarska marka ORIS, której czasomierze, jak twierdzi zespół firmy, „zawsze muszą mieć sens”. Stąd zrodził się też ORIS ROBERTO CLEMENTE 01 754 7741 4081-SET LIMITED EDITION. Model powstały na cześć XX-wiecznego bohatera oraz światowej legendy baseballu – Roberto Clemente.

ROBERTO CLEMENTE

Zegarek męski ORIS ROBERTO CLEMENTE 01 754 7741 4081-SET LIMITED EDITION, to rzadka, limitowana edycja specjalna, która nie tylko upamiętnia wybitną postać Roberta Clemente, ale i nagłaśnia jego wielkie oraz szczytne dokonania o charakterze humanitarnym. Mężczyzna, jak wiadomo z opowieści jego syna – Luisa Clemente, jawił się swego czasu w roli działacza przeciwko uprzedzeniom rasowym. Zależało mu na równym traktowaniu każdego człowieka. Clemente kochał ludzi. Od początku swej kariery, jego misją było reprezentowanie klasy robotniczej Ameryki.

Roberto Clemente był bardzo obiecujący. Spełniał się zarówno w swej pasji, w której był mistrzem, jak i w roli głosu ludu. Los jednak nie pozwolił mu dokończyć tego, co zaczął. Baseballista oraz czynny aktywista zginął w noc sylwestrową w 1972 roku, lecąc pomagać ofiarom trzęsienia w Nikaragui. Jego wizję kontynuuje jednak w dalszym ciągu jego syn, Luis, zakładając, a także prowadząc Fundację Roberto Clemente. Organizacja działa w charakterze non-profit, a jej cel, to rozwój przyszłych liderów poprzez edukację, sport i przywództwo w usługach.

Roberto Clemente

„ZA KAŻDYM RAZEM, GDY MASZ OKAZJĘ COŚ ZMIENIĆ NA TYM ŚWIECIE, A TEGO NIE ROBISZ, MARNUJESZ SWÓJ CZAS NA ZIEMI” ~ ROBERTO CLEMENTE.

ORIS I LEGENDA BASEBALLU

Szwajcarski producent zegarków ORIS nie pozostał obojętny wobec historii Roberta Clemente. Zgodnie ze swą misją definiowania odrębnych ścieżek i podążania nimi, proponuje czasomierz, którego profil całościowo odnosi się do legendy baseballu. Model ten, z powodu obfitości w tematyczne detale oraz za sprawą motywu powstania, niewątpliwie trafi w gusta kolekcjonerów oraz łowców zegarmistrzowskich perełek. Drugą grupą, w której z kolei zegarek wzbudzi pewien sentyment i realnie uderzy w serca, to pasjonaci gry w baseball, dla których Roberto Clemente stanowił prawdziwy wzór. W połączeniu z rzemiosłem, tkwiącym w duszy ORIS oraz pragnieniem osiągania najwyższej jakości niezależnie od nakładu pracy, biało-brązowy ORIS ROBERTO CLEMENTE 01 754 7741 4081-SET LIMITED EDITION, to rzeczywiste i unikalne dzieło sztuki zarezerwowane dla 3000 wybrańców, którzy zgłoszą się po nie jako pierwsi. Liczba limitacji także nie jest przypadkowa. Hołduje liczbę trafień, jakie za swego życia osiągnął Roberto Clemente podczas gry w baseball.

Zegarek męski Oris Roberto Clemente

ORIS ROBERTO CLEMENTE 01 754 7741 4081-SET LIMITED EDITION PIĘKNO, CHARAKTER, NIEZAWODNOŚĆ

Prezentowany przez ORIS zegarek męski, wzbogacono w szereg inspirowanych detali, które z pewnością nabiorą jeszcze wyższej wartości, gdy zrozumie się ich współzależność. Pierwszym, na co warto zwrócić uwagę, to kolorystyka modelu. Łatwa i z dala zauważalna od razu budzi skojarzenie głównych barw baseballu. Biel oraz brąz, to nieodłączne motywy piłek, czy kiji, będącymi jednymi z najważniejszych elementów gry. Kolejnym, co również stanowi zamierzony efekt, to wyodrębniona złotym odcieniem liczba 21, należąca do datownika, jaki biegnie dookoła cyferblatu. Nawiązuje ona do 21-wszego miejsca Portorykańczyka w drużynie Pittsburgh Pirates. Ostatni komponent, najbardziej bezpośredni, to podobizna Roberta Clemente, zamieszczona na deklu czasomierza. Uchwycono w niej moment, gdy mężczyzna wykonuje celny zamach, by trafić w pędzącą piłkę.

Zegarek męski Oris Roberto Clemente dekiel

Poza wspaniałymi i kreatywnie ujętymi szczegółami zegarek posiada również inne, warte wspomnienia elementy. Tradycyjną, arabską i wysoce czytelną podziałkę czasu. Finezyjnie wyprofilowane, luminescencyjne wskazówki. Czystą, satynową kopertę oraz elegancki pasek skórzany zdobiony białymi przeszyciami. Do konstrukcji obudowy wykorzystano szlachetną stal nierdzewną, która stanowi doskonalą ochronę przeciw korozji, zarysowaniom oraz szarzeniu. ORIS ROBERTO CLEMENTE 01 754 7741 4081-SET LIMITED EDITION przez długi czas będzie cieszył swego właściciela nieskazitelnym stanem, umożliwionym przez stalową wytrzymałość. Cyferblat zabezpiecza przezroczyste szkło szafirowe – obustronnie wypukłe, wysoce odporne na zarysowania i dobrze odbijające refleksy świetlne. Za ruch modelu odpowiada wysoce dokładny, szwajcarski mechanizm automatyczny Oris 754 SW 200-1. Jego precyzję oraz niezawodność poświadcza znak jakości SWISS MADE. Oznaczający, że zegarek spełnia normy i standardy określone prawem szwajcarskim w zakresie zegarmistrzostwa.

Zegarek męski Oris Roberto Clemente na pasku tekstylnym

ORIS ROBERTO CLEMENTE CENA I DLA KOGO?

ORIS ROBERTO CLEMENTE 01 754 7741 4081-SET LIMITED EDITION jest do nabycia wyłącznie w specjalnym zestawie. Jego kompleksowa wartość, to tylko 7980 zł. W składzie: ORIS ROBERTO CLEMENTE 01 754 7741 4081-SET LIMITED EDITION, specjalne pudełko, certyfikat, dodatkowy pasek tekstylny oraz przyrząd do jego prostej i samodzielnej wymiany. Należy również pamiętać, że zegarek dostępny jest w ograniczonym nakładzie, jaki zamyka się w obrębie 3000 sztuk na cały świat. To czasomierz idealny dla każdego, zapalonego baseballisty, sympatyków klasycznych czasomierzy w stylu retro oraz kolekcjonerów specjalnych edycji zegarkowych.