U-BOAT zegarki

U-BOAT Italo Fontana – luksus, siła i charyzma

W świecie, w którym większość dąży do jednakowych lub zbliżonych do siebie celów i wielbi rodzime kanony, gdzie różnice zacierają się, a ludzie pragną tego, co mają inni, nadszedł ktoś, kogo od zawsze odznaczała odmienność i, kogo polski rynek zdążył poznać lata temu. Italo Fontana – właściciel i jedyny projektant ekskluzywnych zegarków U-Boat po długim czasie ponownie zaszczyca Polskę swą oryginalną ofertą – dostępną na wyłączność w firmie Doliński Watch Service!

Historia owiana legendą

Rok 1942. Lucca, Włochy. Czas wojny. Włoska Marynarka Wojenna kieruje zlecenie do Ilvo Fontany – inżyniera wyspecjalizowanego w tworzeniu precyzyjnych przyrządów pomiarowych. Cel, to skonstruowanie zegarka, który będzie wykazywał się maksymalną niezawodnością i widocznością wskazań w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Włoski projektant podejmuje się zadania, w jego głowie powstaje wizja, stwarza nawet pierwsze szkice. Niestety, panująca na świecie sytuacja wymusza na nim odłożenie pracy na później.

Mija ponad 50 lat, a rozpoczęte, pełne potencjału plany odnajduje w domowym archiwum wnuk inżyniera – Italo Fontana. Mężczyzna, w którego żyłach od urodzenia płynęła twórcza krew przyjmuje za misję przejęcie zadania Ilvo. Dzięki inspiracji, ciężkiej pracy, otwartemu umysłowi, rozwiniętej wyobraźni oraz przywiązaniu do swego domu, zegarki U-Boat Italo Fontany ukazały się światu w sfinalizowanej, perfekcyjnej i unikalnej formie.

Włoska Marynarka Wojenna U-Boat

W wielkości siła, w pięknie moc, a w praktyce przewaga

Masywne, drogocenne i dokładnie przemyślane, intrygujące modele z włoskim charakterem. Luksusowe zegarki U-Boat dla kobiet i mężczyzn produkowane w sercu słonecznej Toskanii, w rodzinnej willi w kameralnej Lukce są nie do przeoczenia. Za sprawą swego okazałego rozmiaru pozostawią w cieniu niejednego konkurenta, dzięki swemu wzornictwu oraz szlachetnym ozdobom, skradną duszę każdej kobiety, a wielu Panów zanęcą swym praktycznym, potężnym i prawdziwie ekskluzywnym obliczem.

U-Boat DOPPIOTEMPO BRONZE 9008

Pojedynczy model wyróżnia masywna koperta, pokaźna obudowa koronki z opatentowanym systemem obsługi i zabezpieczania po lewej stronie – dla wygody i komfortu, a także nazwa U-Boat i nazwisko twórcy – by podkreślać, że nad każdym dziełem z osobna, czuwał człowiek z krwi i kości. Każdy model wyposażono w słynący z niezawodności, mechanizm budowany na bazie szwajcarskiej ETY. Do konstrukcji oraz dekoracji Italo Fontana wykorzystuje materiały jedynie najbardziej wytrzymałe i użytkowe – stal, tytan, karbon; o wysokim walorze wizualnym – złoto, srebro, ceramika, miedź, a nierzadko też bezcenne tworzywa, jak: wolfram, anatolit, czy niepowlekaną miedź.

U-Boat 6950 classico white diamond

Kolejną rzadkość stanowi natomiast, obecna w kolekcji Capsoil, metoda kompleksowego zanurzania mechanizmu oraz tarczy zegarka w specjalnie sporządzonym roztworze oleju. Dzięki oleistej cieczy czerń cyferblatu odsłania przed użytkownikiem nieosiągniętą dotąd głębię czerni. Tworzy się iluzja nieistniejącego szkła, a elementy zawarte na tarczy stają się niezwykle czytelne. Dodatkową zaletą wzrokową, jaka wynikła z konieczności fizycznej kompensacji, jest pęcherzyk powietrza. Ten, swobodnie przemieszcza się po cyferblacie wraz z rytmem ruchów nadgarstka.

Kolekcje U-Boat

Chimera – bogata w niesztampowe rozwiązania technologiczne, jak opatentowany system zamykający, uszczelniający tarczę, czy opatentowany system uwalniania korony

Dive – dla tych, którzy kochają design typu „diver”, oraz dla tych, którzy kochają podwodne wojaże

Dual Time – dla podróżników chcących znać godzinę w dwóch strefach czasowych jednoczesnie

Classic – dla miłośników luksusowej klasyki we włoskim znaczeniu

Precious – dla Pań, które pragną olśniewać i być olśniewanymi

CapsOil – dla tych, którzy pragną nowych doznań

U-42 – dla kolekcjonerów i nie tylko

U-Boat kolekcje

Cena U-Boat i dla kogo?

Włoskie modele U-Boat są prawdziwymi dziełami sztuki, za które warto ponieść koszta. Ceny tych unikatowych czasomierzy rozpoczynają się od kilku tysięcy, jednak wchodząc w posiadanie takiego egzemplarza, możemy być pewni swego wyboru. Niezależnie od tego, na jaki model padnie decyzja jego przyciągająca spojrzenia magia, doskonała jakość oraz niepowtarzalny wizerunek podyktowane wizją Italo Fontany sprawią, ze nasze życie nabierze odtąd całkowicie nowego charakteru!

Gdzie kupić zegarki U-BOAT?

Kolekcję zegarków U-BOAT można obejrzeć na żywo we Wrocławskim salonie Doliński Watch Service przy pl. Kościuszki 13/1A. Pełna oferta dostępna na polski rynek znajduje się na https://dolinski.pl/zegarki-u-boat/