Tissot Heritage Visodate

Tissot Heritage Visodate

Marki Tissot nie trzeba przedstawiać. Znana jest praktycznie na całym świecie, głównie za swą aktywność związaną ze światem sportu, ale nie tylko. To jedna z tych marek zegarmistrzowskich, która była i jest wierna swoim ideałom, konsekwentnie podążając za hasłem „Innovators by Tradition”. Obok aktywności związanej ze sportem, Tissot ogromną wagę przywiązuje do swoich wartości związanych z tradycją zegarmistrzowską. Najlepszym tego przykładem jest nowy zegarek Tissot Heritage Visodate z historycznym logo marki Tissot.

Tissot Heritage Visodate T118.410.11.277.00

Tissot Heritage Visodate T118.410.11.277.00

Linia Visodate, to stały element kolekcji Heritage. Nowy Tissot Heritage Visodate Quartz T118.410.11.277.00 odrodził się na nowo w wiernie odwzorowanej kopercie z lat 50-tych. Szwajcarscy inżynierowie i projektanci co jakiś czas „liftingują” swoje sztandarowe modele. W efekcie takiej pracy podziwiać możemy klasyczny, męski czasomierz w modnym i ponadczasowym stylu vintage. Swój obecny design zawdzięcza poprzednikowi z 1950 roku. To właśnie pierwowzór zegarka zainspirował szwajcarskich projektantów do stworzenia dzisiejszego, jakże oryginalnego i zarazem stylowego zegarka.

Moda na retro

Dzisiejsza technologia bardzo szybko ewoluuje. Rynek zegarków systematycznie zasypywany jest co raz to nowszymi, odważnymi, bywa, że ekscentrycznymi wzorami czasomierzy. Można by odnieść wrażenie, że wizerunek retro osadzony jest zazwyczaj w marginalnych kolekcjach. Nic podobnego, bowiem od zawsze byli ,są i będą miłośnicy oldskulowego designu. Tissot Visodate Quartz T118.410.11.277.00 stworzony jest właśnie z myślą o nich. Złamana biel tarczy (bliska kremowej barwy) w połączeniu z prostymi indeksami przeplatanymi akcentem numerycznym godzin: 12,3,6 oraz 9 nadaje specyficzny styl vintage. Dodatkowo logo marki w dawnej formie umieszczone na kopercie, deklu, koronce oraz zapięciu ukazuje sentymentalne połączenie z pierwotnym modelem Tissot Visodate.

Tissot Heritage Visodate Quartz T118.410.11.277.00
Tissot Heritage Visodate Quartz T118.410.11.277.00

Dawny styl, współczesna jakość

Pierwszy model czasomierza ze wspomnianego już 1950 roku był równie precyzyjnie wykonany jak dzisiejsza odświeżona wersja. Cały zegarek wykonany jest ze stali szlachetnej, takiej, z której wykonywane są narzędzia chirurgiczne. Należy również wspomnieć o perfekcyjnie układającej się bransolecie w mediolańskim splocie. Na design czasomierza składa się również delikatnie sferyczne szkło szafirowe, odporne na zarysowania. Owa wypukłość nadaje specyficznego, oryginalnego stylu retro.
Na uwagę zasługuje również mechanizm, ponieważ Tissot przyzwyczaił nas już do mechanicznych wersji w linii Visodate. Tym razem otrzymaliśmy kwarcową, przez co niezwykle precyzyjną ETĘ F06.111 z oknem datownika i systemem EOL (End-of-life) – wskaźnikiem poziomu baterii.