Tissot Ballade COSC nowość 2017

Tissot Ballade z krzemowym włosem balansu

Linia zegarków Tissot Ballade swój debiut rozpoczęła w 1994 roku. Od samego początku powstania kolekcji łączyła je jedna niezmienna cecha – ponadczasowy styl. Ten niezaprzeczalny klasyk przeszedł dość długą drogę wszelkich modyfikacji. Zmieniano w nim głównie design starając się dopasować do aktualnie panujących trendów. Trzeba jednak przyznać, że styl w jakim utrzymano linię Ballade, na stałe wpisał się w kanony klasycznego zegarka wyznaczając własny, charakterystyczny szlak. Dekorowany pierścień koperty obecny jest bowiem w każdej wersji  Ballade, przez co nie da się pomylić tego modelu z żadnym innym jakiejkolwiek innej marki zegarków.

Nowe modele Tissot Ballade już są!

Nowe modele Tissot Ballade

Tissot Ballade koronka

Zegarki te bez cienia wątpliwości posiadają swój własny charakter. Nic dziwnego, skoro to zegarMISTRZOWSKI klasyk. Kochamy go nie tylko ze względu na wykwintną sylwetkę, polerowane wykończenia, satynowe efekty, ale głównie dlatego, że pasuje na każdą okazję, każdego, szalonego tempa dnia, jak również do wysublimowanego klimatu wieczoru. Jestem przekonany, że z takim wyborem jaki zaserwował nam szwajcarski producent, każdy bez problemu znajdzie model dopasowany do własnego gustu oraz potrzeb. Do wyboru mamy zatem męskie zegarki na pasku skórzanym oraz bransoletach (w tym bikolor) z jasnym i czarnym cyferblatem w stylu Clous de Paris, jak i damskie wyróżniające się kobiecą masą perłową i delikatniejszym stylem w wersjach na bransoletach i białym, skórzanym pasku.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Tissot Ballade na pasku i bransolecie
Model T108.408.11.037.00 na bransolecie oraz T108.408.16.057.00

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Tissot Ballade bikolor
Model T108.408.22.037.00 na bransolecie bikolor oraz T108.408.26.037.00

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Tissot Ballade damskie zegarki
Od lewej T108.208.11.117.00, T108.208.22.117.00 oraz T108.208.26.117.00

Nacechowany klasycznym indywidualizmem, zegarek Tissot Ballade z krzemowym włosem!

Tissot od zawsze bardzo dbał o kolekcje, niosące ze sobą historię szwajcarskiego rzemiosła. Dziś, ta szanowana linia zegarków, doczekała się nie tylko nowego mechanizmu automatycznego z imponującą rezerwą chodu do 80 godzin, ale również ciekawej modyfikacji technologicznej. W mechanizmie tym, użyto bowiem krzemu do produkcji włosa balansu!

Tissot Ballade z krzemowym włosem balansu

Dlaczego krzem jest taki istotny dla nowych zegarków Tissot Ballade?

Zacznijmy od tego czym jest koło balansu w zegarku mechanicznym. To jeden najistotniejszych elementów niezbędnych do działania zegarka. Projektanci często pokazują nam jego działanie przez przeszklony dekiel lub specjalny otwór na cyferblacie, określany zazwyczaj jako „open heart” (ang. otwarte serce). Kolokwialnie ujmując, to specjalne, zazwyczaj widoczne ‚kółko’, które obraca się raz w jedną, raz w drugą stronę. W praktyce, balans to nic innego jak obracający się w obu kierunkach regulator chodu zegarka (coś na wzór wahadła w zegarze wahadłowym) i powracający pod wpływem siły sprężyny. Niezwykle istotny element w mechanizmie.

Tissot - zespół koła balansu z krzemowym włosem

To właśnie zespół balansu odpowiada za dokładność i precyzję wskazań, a także żywotność mechanizmu, a dzięki zastosowaniu krzemowego włosa balansu statystyki te polepszają się wielokrotnie! Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ  krzem (Si), posiada odmienne właściwości w porównaniu do konwencjonalnych materiałów stosowanych w zegarmistrzostwie. Jest całkowicie obojętny magnetycznie, posiada doskonały wręcz współczynnik sprężystości, jest odporny na warunki atmosferyczne (stabilny termicznie) i co ciekawe, nie wymaga żadnego smarowania! Praca całego układu balansu z tak innowacyjnym włosem, znacznie polepsza jego statystyki zwiększając jednocześnie odporność na wilgotność i powolne efekty starzenia się.

Krzem w surowej postaci

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że zastosowanie krzemu do produkcji włosa balansu, z powodzeniem stosowane jest również w tak prestiżowych i uznanych markach jak Omega, Patek Philippe, Ulysse Nardin czy Breguet.

Kaliber Tissot C07.811 Si w liczbach.

Modele Tissot Ballade wyposażono w mechanizm automatyczny, oznaczony modelem Powermatic 80 C07.811. Si o kalibrze 11 1/2”’. Dodatkowo modele te posiadają specjalny certyfikat COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres). Jest to niezależne poświadczenie o niezwykłej precyzji chodu wydane przez  Szwajcarski Instytut Badań Chronometrycznych. Aby spełnić warunki certyfikatu COSC w celu uzyskania miana chronometru, wymagane jest, aby przeciętna dokładność mechanizmu zegarka kształtowała się w granicach -4/+6 sekund na dobę. Nowa Ballada marki Tissot w pełni zasłużyła na miano chronometru, co zostało też uwiecznione specjalnym napisem na tarczy zegarka.

Tissot Ballade Chronometer

Tissot Ballade wersja damska zegarka widok mechanizmu

Dane techniczne mechanizmu:

Mechanizm automatyczny o klasie chronometru COSC
Wymiary: średnica 25,60 mm; wysokość 4,74 mm
Ilość kamieni: 25
Rezerwa chodu: 80 godzin
Krzemowy włos balansu: płaski
Wskaźniki minut i godzin: centralne wskazówki
Wskaźnik daty: okienko na godzinie 3
Cechy specjalne: Krzemowy włos balansu odporny na działanie pola magnetycznego
Instrukcja użytkownika : 157 (121)

Dane zegarka Tissot Ballade:

Średnica koperty: 41 mm
Kształt koperty: okrągły
Grubość koperty: 9,84 mm
Waga zegarka: 76 g (wersja na pasku); 130 g (wersja na bransolecie)
Szerokość paska przy kopercie: 20 mm
Mechanizm: Powermatic 80 C07.811 Si
Szkło: szafirowe
Precyzja chodu:  -4/+6 sekund na dobę (certyfikat COSC)

Cena producenta zegarków z najnowszej kolekcji Tissot Ballade rozpoczyna się od 3850 PLN za wersję stalową na skórzanym pasku, a kończy na 4500 PLN za model na bransolecie bikolor PVD.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]