Rado materiały

RADO — unikalne materiały

Sukces nie przychodzi od razu, a początki nie zawsze bywają łatwe. Potrzeba czasu, pokory i wytrwałości w dążeniu do obranego celu, by zyskać uznanie i zaufanie ludzi na całym świecie. Na pewno wiele firm z branży zegarkowej (i nie tylko) mogłoby utożsamić się z powyższym twierdzeniem.

Historia jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie RADO rozpoczęła się bardzo podobnie. W 1917 roku trzej bracia Fritz, Werner i Ernst otworzyli skromną pracownię w jednej z części domu rodzinnego. Tak powstała mała fabryka szwajcarskich zegarków Schlup & Co. W przypadku tej trójki potrzeba było około 30 lat, aby już w latach 50. pod nazwą Rado stali się jednymi z największych producentów zegarków na świecie.

Technologia to przyszłość

Dziś Rado słynie z szeroko zaawansowanych badań i najnowocześniejszej technologi materiałów służących do produkcji zegarków. Należy wspomnieć również o niepowtarzalnym designie czasomierzy, czyniąc je niezwykle oryginalnymi i prestiżowymi. Marka od samego początku chciała zrewolucjonizować rynek branżowy. Aspirowała wyżej niż ówcześni twórcy, korzystający z dostępnych powszechnie surowców: metalu, złota czy mosiądzu.

Jak mówi sam założyciel marki dr Paul Lüthia:

Sukces Rado polega na wyznawanej przez firmę filozofii: pionierski duch, ciągłość i koncentrowanie się na ludziach. Oznacza to odwagę w wytyczaniu nowych dróg, a także chęć bycia innym niż wszyscy – a w konsekwencji wierność tej odmienności i determinację w dążeniu do wybranego celu.

Nie chcemy produkować zwykłych zegarków, które zaspokajają powszechne gusta. Nasze zegarki Rado powinny mieć potencjał, aby stać się klasyką ze względu na ich zindywidualizowaną formę i odporne na zarysowania materiały.

Dodaje Prezes Rado Matthias Breschan.

Nowoczesna alchemia

Z czego zatem produkowane są zegarki Rado?

Ceramika High — Tech

Twardsza niż gwoździe, oryginalniejsza od stali. Swą matową strukturą przyciąga wzrok, a jej naturalnie gładka i krystaliczna struktura działa niczym tarcza ochronna na potencjalne zarysowania i ślady użytkowania. Dodatkowo jako materiał niemetaliczny jest obojętny dla skóry, a co za tym idzie, nie powoduje żadnych uczuleń ani reakcji alergicznych.

Ceramika High - Tech Rado

Ceramos

Jak określa go sam producent to materiał lekki, rewolucyjny i niezwykle twardy. Ceramos powstał z połączenia ceramiki i metalu high-tech. Taką niezwykłą hybrydę cechuje lekkość, a zarazem trwałość ceramiki. Jest jeszcze jedna niepowtarzalna cecha materiału. Dzięki odcieniom może wspaniale wcielać się w patynę, złoto lub jego różowy odcień. Ceramos dopasowuje się również do temperatury naszej skóry, nie powodując efektu zimna przy zakładaniu zegarka na nadgarstek.

Rado Ceramos

Plasma

Inaczej ceramika plazmowa Rado HighTech wytwarzana (wykuta) w piecach o bardzo wysokich temperaturach. Gazy powstałe w temperaturze 20 000 stopni Celsjusza przeobrażają białą ceramikę w materiał o niepowtarzalnym blasku, co ciekawe w reakcji nie bierze udziału żaden inny metal. Oczywiście Plasma jak reszta wymienionych materiałów jest lekka, twarda i wyjątkowo komfortowa w noszeniu.

Rado Plasma

Metal — tzw. hardmetal

Jest twardszym materiałem niż stal, złoto i patyna. Po raz pierwszy zastosowany w 1962 roku w kultowym modelu zegarka Rado DiaStar 1. W ówczesnych czasach stworzenie tak odpornego surowca na wszelkie zarysowania było nie lada wyzwaniem. Do dziś hardmetal jest stosowany przez producenta w aktualnych kolekcjach zegarków.

Rado Hard Metal

Kryształ szafirowy

Używany jest we wszystkich modelach zegarków Rado. Szkło tego rodzaju dodatkowo metalizowane przez producenta tworzy płynne połączenie i niweluje efekt odrębności koperty od reszty czasomierza.

Rado Szafir

Diamenty

Jako efektowny i naturalnie piękny dodatek (marka używa tylko drobnych, białych diamentów Top Wesselton). Klejnoty sprowadzane przez Rado muszą spełniać wymagania procesu Kimberly, czyli pochodzić z kopalni, w których przestrzegane są prawa człowieka.

Rado Diamonds

Ceramika Rado to efekt wielu lat pracy i badań nad uzyskaniem doskonałych spieków o wyjątkowych właściwościach i walorach. W błędzie jest ten, kto myśli, że to ten sam ceramiczny materiał, jaki znajdziemy w wielu innych markach zegarków.

Rado jest właścicielem ponad 30 patentów chroniących oryginalną konstrukcję zegarków, procesy ich produkcji oraz kwestie techniczne. To pierwsza marka na świecie, która rozpoczęło odkrywanie ceramiki oraz kompozytów powstałych na bazie ceramiki i która wprowadziła te materiały do świata zegarmistrzostwa.