Rado True Stratum

Rado True Stratum Rainer Mutsch

Rado True Stratum. Nowy, ekskluzywny zegarek stworzony we współpracy z austriackim projektantem Rainerem Mutschem (Lengnau, Szwajcaria – 2017). Szwajcarska firma zegarmistrzowska dodaje do swojej kolekcji kolejny zegarek będący owocem współpracy ze światem designu – model Rado True Stratum, stworzony z wiodącym austriackim projektantem Rainerem Mutschem. Ekskluzywny model reprezentuje charakterystyczny styl Mutscha zamknięty w kopercie popularnej rodziny zegarków Rado True.

Czarną tarczę tworzą delikatne, asymetrycznie ułożone schodki, które budują trójwymiarową, wklęsłą powierzchnię. Schodki wraz z logotypem umieszczonym na delikatnie wypukłym prostokącie z wyoblonymi rogami ożywiają teksturę tarczy, która bez nich była by tylko monochromatycznym, płaskim cyferblatem.

Rado True Stratum R27071182

Rado True Stratum R27071182 tarcza

Matowe, rodowane wskazówki godzinowa i minutowa oraz żółty sekundnik to niezbędny kolorowy akcent. Ich jaskrawa barwa gwarantuje ponadto dobrą czytelność wskazań. Głębia wzornictwa modelu to również zasługa osadzonej centralnie, unoszącej się tuż pod szafirowym szkłem czarnej kropki o metalizowanej powierzchni, która rzuca cień na tarczę. Kopertę True Stratum wykonano matowej, czarnej ceramiki high-tech – ulubionego materiału marki Rado, którego właściwości wysoko cenią producenci najlepszych zegarków na świecie.

Rainer Mutsch

Rainer Mutsch

„Wierzę, że zmysł dotyku ma bardzo duże znaczenie w kontekście wzornictwa przemysłowego” mówi Mutsch. „To dlatego w modelu True Stratum wybrałem ceramikę high-tech do produkcji koperty i bransolety. Lubię to jaka jest w dotyku, jej temperaturę oraz to, że jest odporna na zarysowania.” Aby podkreślić fakt, że zegarek na rękę to dzieło miniaturowej technologii, projektant zdecydował się zatopić w deklu koperty niewielkie szafirowe szkło pozwalające użytkownikowi przyglądać się pracy automatycznego mechanizmu we wnętrzu. Spód modelu odwzorowuje grawerowaną powierzchnię tarczy dostarczając przyjemnego uczucia na ręku podczas noszenia zegarka.

Elegancja, precyzja, prostota

Charakterystyczne dla designu Mutscha jest poszukiwanie nowych materiałów i technik produkcji. Jego prac nie dominuje żaden konkretny styl lub kształt, choć wyróżnia je elegancja, precyzja i prostota. „W przypadku True Stratum chciałem bawić się materiałem, procesami produkcji i ideą dynamicznego światła,” opowiada Mutsch. „Próbowałem, w subtelny sposób, zakwestionować tradycyjną formę prezentacji czasu na tarczy, dodając jej element trójwymiarowości. Wygląd tarczy nieustannie się zmiana w zależności od światła otoczenia. Światło załamuje się na różne sposoby i cały czas budują się nowe odcienie kolorów.”

Rado True Stratum R27071182 mechanizm

„Rado True Stratum to piękne połączenie techniki, funkcjonalności i emocji,” zaznacza Dyrektor Wykonawczy Rado, Matthias Breschan. „Rainer Mutsch doskonale rozumie naturę dobrego designu i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jego projekt znalazł się w kolekcji Rado.” Rado True Stratum dołącza do ekskluzywnej serii zegarków w limitowanych edycjach, które marka wprowadziła na rynek w tym roku. Kolekcja powstaje we współpracy ze znanymi projektantami, którzy przedstawiają własną wizję popularnego modelu Rado True.

Rainer Mutsch

Rainer Mutsch ukończył studia w zakresie Projektowania Mebli w duńskiej Design Skole Copenhagen i Projektowania Produktu na Universität der Künste w Berlinie oraz studia podyplomowe w zakresie Wzornictwa Przemysłowego na Universität für angewandte Kunst w Wiedniu. W 2008 roku otworzył Studio Rainer Mutsch – studio projektowe zajmujące się wieloma dziedzinami wzornictwa przemysłowego, gdzie wraz ze swoim zespołem tworzy eleganckie, precyzyjne i proste produkty, które przede wszystkim mają odpowiadać na potrzeby ludzi. Współpraca Mutscha z Rado rozpoczęła się w 2015 roku, gdy jeden z jego projektów był prezentowany w witrynie butiku marki w Wiedniu, w ramach konkursu Rado Star Prize Austria.

Dane techniczne:
Referencja: R27.071.18.2 / 01.763.0071.3.018
Mechanizm: 11 ½ ETA C07.611, automatyczny, 25 kamieni, 3 wskazówki, do 80 godzin rezerwy chodu.
Koperta: czarna matowa ceramika high-tech; konstrukcja monobloc, tytanowy dekiel pokryty czarnym PVD przeszklony szafirowym szkłem w owalnym kształcie, koronka z matowej czarnej ceramiki high-tech, wypukłe szafirowe szkło pokryte obustronnie powłoką antyrefleksyjną, centralny element metalizowany na szkle, wodoszczelność: 50m (5barów), specjalne grawerowanie na deklu: LIMITED EDITION ONE OUT OF 1001 RAINER MUTSCH.
Tarcza: czarna, wklęsła tarcza o strukturze schodów, żółte, drukowane logo Rado, szare, drukowane logo „Automatic”, rodowane wskazówki – godzinowa i minutowa, żółty sekundnik.
Bransoleta: trzyrzędowa z czarnej ceramiki high-tech, tytanowe zapięcie motylkowe.
Wymiary: 40.1 x 47.3 x 10.5 (mm)

Cena producenta: 8700 PLN
Zobacz zegarek Rado True Stratum Rainer Mutsch w sklepie →

Zobacz inne zegarki Rado True stworzone we współpracy z wybitnymi projektantami i designerami:
Oskar Zięta – Rado True Face R27236112 (Polska) →
Samuel Amoia – Rado True Blaze R27057092 (USA) →
Studio Big-Game – Rado True Phospho R27101192 (Szwajcaria) →
Kunihiko Morinaga – Rado True Shadow R27100122 (Japonia) →
Philippe Nigro – Rado True Cyclo R27071105 (Francja) →