Rado True Shadow

Rado True Shadow Kunihiko Morinaga

The Rado True Shadow. Limitowany zegarek powstały w wyniku współpracy z japońskim projektantem Kunihiko Morinagą (Lengnau, Szwajcaria – 2017). Szwajcarska marka zegarmistrzowska Rado rozświetla cienie w najnowszym zegarku True Shadow, zaprojektowanym przez japońskiego awangardowego projektanta mody Kunihiko Morinagę. Limitowana edycja czasomierza łączy w sobie charakterystyczne dla Morinagi podejście do kwestii światła i koloru z typowymi dla Rado True estetyką i konstrukcją high-tech koperty zegarka.

Japoński artysta jest nieustraszonym, innowacyjnym twórcą, który w swoich pracach łączy technologię z modą. Wyrazem dążenia do przekraczania granic światła i kolorów są jego projekty wykonane z fotochromowych tkanin. Do projektu z marką Rado, przeniósł swoje zamiłowanie do wizjonerskiej zabawy ze zmieniającym się światłem. Tarcza zegarka True Shadow, gdy ten wystawiony jest na działanie światła słonecznego, staje się czarna. Kiedy słońce zachodzi, tarcza stopniowo przechodzi w szarości aż ostatecznie zmienia się w przejrzystą powierzchnię, która całkowicie odsłania ukryty w kopercie mechanizm.

Rado True Shadow R27100122

Rado True Shadow R27100122 tarcza

„Pomysł polegał na dodawaniu i odbieraniu koloru”, wyjaśnia Morinaga. „Próbowałem uchwycić płynną istotę czasu poprzez użycie fotochromowej soczewki, która zmienia kolor pod wpływem promieni UV. „

Pokazać to, co niewidoczne

Koperta i bransoleta zegarka zegarka Rado True Shadow, wykonane zostały z czarnej, polerowanej ceramiki high-tech, która jest ulubionym materiałem marki Rado. Wpływa na to przede wszystkim jej wysoka odporność na zarysowania ale także, co oczywiste, jej piękno oraz komfort użytkowania. W pełni słońca, mechanizm usuwa się w cień – temu efektowi zegarek zawdzięcza swoją nazwę.

Kunihiko Morinaga

Kunihiko Morinaga

W momencie braku promieniowania UV, cień się usuwa a naszym oczom ukazuje się precyzyjny i piękny szwajcarski mechanizm zegarka. „Moja filozofia projektowania to sprawianie by rzeczy
niewidoczne stawały się widzialne”.

Rado True Shadow mechanizm

Prezes marki Rado, Matthias Breschan: „Praca Kunihiko Morinagi z nowatorskimi materiałami to przykład przekraczania granic. Jesteśmy dumni, że udało się przekazać tę indywidualną wizję do świata zegarków.” Zegarek Rado True Shadow jest częścią ekskluzywnej kolekcji limitowanych zegarków True, powstałej w wyniku współpracy marki z projektantami designu.

Kunihiko Morinaga

Projektant Kunihiko Morinaga urodził się w 1980 roku, w Tokio. Ukończył studia na Uniwersytecie Waseda oraz Vantan Design Academy. W 2003 roku założył własną markę. Pracując pod mantrą „Bóg ukryty jest w szczegółach”, otrzymał wiele wyróżnień oraz nagród, takich jak chociażby Avant-Garde Grand Prix Gen Art. W Nowym Jorku w 2005 roku, czy też nagroda główna na 29-tym Mainichi Fashion dla najlepszego projektanta w 2011 roku. Swoją pierwszą kobiecą kolekcję zaprezentował w 2014 roku podczas Paris Fashion Week.

Dane techniczne:
Referencja: 734.0100.3.012/ R27 100 12 2
Referencja bransolety: 04786
Mechanizm: 11 ½ ETA C07.631, automatyczny, 25 kamieni, skeleton, dekorowany, w odcieniu niklu; wahnik pokryty czarną powłoką DLC; do 80 godzin rezerwy chodu, koperta koperta z czarnej ceramiki high-tech, konstrukcja monobloc; tytanowy dekiel pokryty czarną powłoką PVD, przeszklony szafirowym szkłem; koronka z polerowanej czarnej ceramiki high-tech; wypukłe szkło szafirowe, pokryte obustronną powłoką antyrefleksyjną; wodoszczelność do 5barów (50m), specjalne grawerowanie na deklu: LIMITED EDITION ONE OUT OF 1001 KUNIHIKO MORINAGA.
Tarcza: przezroczysta z efektem fotochromowym; białe drukowane logo Rado, wskazówki rodowane pokryte białym lakierem; sekundnik rodowany.
Bransoleta: trzyrzędowa z czarnej, polerowanej ceramiki high-tech; szczotkowane tytanowe zapięcie motylkowe.
Wymiary (mm): 40.1 x 47.3 x 10.5mm

Cena producenta: 8700 PLN
Zobacz zegarek Rado True Shadow Kunihiko Morinaga w sklepie →

Zobacz inne zegarki Rado True stworzone we współpracy z wybitnymi projektantami i designerami:
Oskar Zięta – Rado True Face R27236112 (Polska) →
Samuel Amoia – Rado True Blaze R27057092 (USA) →
Philippe Nigro – Rado True Cyclo R27071105 (Francja) →
Studio Big-Game – Rado True Phospho R27101192 (Szwajcaria) →
Rainer Mutsch – Rado True Stratum R27071182 (Austria) →