Rado True Face Oskar Zięta 2017

Rado True Face Oskar Zięta

Ekskluzywny zegarek stworzony we współpracy z polskim projektantem Oskarem Ziętą. Szwajcarska marka zegarmistrzowska Rado wprowadza na rynek nowy model zegarka w ramach specjalnej kolekcji realizowanej we współpracy ze znanymi designerami. Rado True Face to zegarek stworzony wspólnie z innowacyjnym polskim architektem i projektantem Oskarem Ziętą.

Łączy charakterystyczne dla prac Zięty lustrzane powierzchnie z klasycznym designem i zaawansowaną technologicznie konstrukcją zegarków Rado True. Rado True Face zamknięto w kopercie z matowo szarej ceramiki high-tech, uniwersalnie pięknej, która nadaje zegarkowi imponującą odporność na zarysowania i lekkość. Neutralny ton satynowego wykończenia koperty i bransolety harmonijnie kontrastuje z centralnym elementem zegarka: połyskującą, metaliczną tarczą. Tarcza została wykonana ze stali szlachetnej, wypolerowanej do jakości lustra, korespondując z lustrami autorstwa Zięty i to właśnie tarczy zegarek zawdzięcza swoją nazwę. W niej odbija się spód matowo szarych wskazówek, który wykończono w odcieniu różowego złota. Stanowi to intrygujący ton kolorystyczny. Ponadto lustrzana tarcza odbija i zakrzywia wszystko, co jest ponad nią. Za każdym razem więc, zegarek wygląda nieco inaczej. Zegarek Rado True Face to przykład minimalistycznej i niczym nie zmąconej idealnie czystej formy.

Stworzony, by rzucać się w oczy

Rado R27236112

Model True Face wydaje się być naturalną kontynuacją innych prac Zięty, w których sięgał po stal szlachetną: zakrzywionych, perfekcyjnie polerowanych luster i mebli, które dzięki eksperymentalnemu podejściu do wzornictwa, sprawiają wrażenie nadmuchanych jak balon. „Poruszam się w wielu równoległych sferach: nauce, architekturze, meblarstwie i sztuce,”
tłumaczy Zięta.

„Zawsze doświadczam braku czasu, jednocześnie potrzebując go do tworzenia czegoś, co w zamyśle ma być unikalne i ponadczasowe.”

Rado True Face

Pasja Zięty do badań nad materiałami uczyniła go naturalnym partnerem dla Rado, marki znanej z pionierskich metod wykorzystania w przemyśle zegarmistrzowskim takich materiałów jak utwardzana stal szlachetna, a przede wszystkim ceramika high-tech.

„Ponieważ w projektowaniu pozostaję wierny koncepcji bottom-up, która zaczyna się od materiału, moje projekty w pełni pokazują charakter swojego tworzywa.”
mówi Zięta.
„Zegarek True Face został stworzony, by rzucać się w oczy i wzbudzać szacunek do cennych materiałów. Te wartości budują pozytywne skojarzenia na nadgarstku.”

Rado Montre

Dyrektor Wykonawczy Rado Matthias Breschan:
„Po raz pierwszy zetknąłem się z pracami Oskara, gdy prezentowaliśmy jego niesamowite, metalowe, dmuchane lustra i taborety w naszej galerii pop-up, której motywem przewodnim była lekkość. Jestem bardzo zadowolony, że mieliśmy okazję współpracować i przenieść jego koncepcje do kolekcji Rado. True Face jest nie tylko piękny, ale stanowi także wielkie osiągnięcie w dziedzinie designu.”

Rado True Face to element ekskluzywnej kolekcji limitowanych zegarków, prezentowanej przez markę w tym roku. Każdy model powstaje we współpracy ze znanym projektantem, który stara się nadać swój indywidualny styl popularnemu wzorowi Rado True.

Oskar Zięta

Oskar Zięta

Oskar Zięta jest architektem, założycielem i Dyrektorem Wykonawczym Zieta Prozessdesign. Urodził się w 1975 roku. Ukończył szwajcarską Politechnikę Federalną w Zurychu, gdzie pracował później, jako asystent naukowy w Katedrze Komputerowego Wspomagania Projektowania Architektonicznego. Zięta jest laureatem wielu wyróżnień w dziedzinie wzornictwa, w tym German Design Council Prize oraz Red Dot Award. Jego prace można oglądać w tak prestiżowych kolekcjach stałych, jak Centre Pompidou w Paryżu i Pinakothek der Moderne w Monachium. Ostatnim projektem Zięty jest rzeźba Nawa – jego dotychczas największe i najważniejsze dzieło. Nawa to zachwycająca i ultralekka konstrukcja o wysokości ponad siedmiu metrów, na którą składa się 35 łuków, wykonanych w technologii FiDU. Rzeźba stanęła na zrewitalizowanej Wyspie Daliowej we Wrocławiu.

Dane techniczne:
Referencja: R27236112 / 763.0236.3.011
Mechanizm 11 ½ ETA C07.611, automatyczny, 25 kamieni, 3 wskazówki, do 80godzin rezerwy chodu.
Koperta matowej szarej ceramiki high-tech, konstrukcja monobloc.
Piaskowany tytanowy dekiel.
Koronka z szarej matowej ceramiki high-tech.
Wypukłe szafirowe szkło, pokryte obustronną powłoką antyrefleksyjną.
Wodoszczelność do 5barów (50m).
Specjalne grawerowanie na deklu: LIMITED EDITION ONE OUT OF 1001 ZIETA PROZESSDESIGN.
Tarcza wklęsła z wysoko polerowanej stali szlachetnej.
Szare, drukowane logotypy Rado i Automatic.
Wskazówki dwustronne – minutowa i godzinowa – wierzch w odcieniu matowej szarości, a spód w odcieniu różowego złota.
Sekundnik w odcieniu różowego złota.
Bransoleta trzyrzędowa z matowej ceramiki high-tech, trzystopniowe zapięcie motylkowe z piaskowanego tytanu.

Cena producenta: 9100 PLN

Zobacz inne zegarki Rado True stworzone we współpracy z wybitnymi projektantami i designerami:
Samuel Amoia – Rado True Blaze R27057092 (USA) →
Studio Big-Game – Rado True Phospho R27101192 (Szwajcaria) →
Philippe Nigro – Rado True Cyclo R27071105 (Francja) →
Kunihiko Morinaga – Rado True Shadow R27100122 (Japonia) →
Rainer Mutsch – Rado True Stratum R27071182 (Austria) →