Oris ProPilot Żelazny II Limited Edition 75276984234-SET

Oris ProPilot Żelazny II dedykowany jest ludziom podejmującym wyzwania. Wspólne odkrywanie piękna otaczającego świata, podczas najbardziej emocjonujących chwil – wzbijać się w przestworza, przekraczać bariery prędkości. Oris sięga ku przestworzom z najbardziej doświadczonymi i najodważniejszymi pilotami. Grupa Żelazny to jedna z czołowych światowych grup akrobacji samolotowej, słynąca z wykonywania najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych ewolucji w powietrzu. Żelaźni to jedyne w swoim rodzaju połączenie ogromnej pasji i miłości do latania, niespotykanych umiejętności i ogromnej dawki adrenaliny. To nie tylko zespół najlepszych lotników ale przede wszystkim przyjaciół, którzy darzą się całkowitym zaufaniem, ludzi których talent i umiejętności pozwala na bycie najlepszymi pilotami akrobacyjnymi.

Druga odsłona tej nietuzinkowej limitacji była jedynie kwestią czasu, po bardzo dużym zainteresowaniu pierwszą edycją. Konstruktorzy marki Oris po raz kolejny zmierzyli się z oczekiwaniami wymagających klientów, będących miłośnikami polskiej grupy awiacyjnej. Pierwsza odsłona została wyprodukowana jedynie w ilości 50 sztuk na cały świat. „Żelazny II” doczekał się 30 sztuk więcej, co prawdopodobnie było podyktowane bardzo dużą ilością zamówień w pierwszych dniach od premiery.

oris-propilot-zelazny-ii-limited-edition-75276984234-set-9

Koperta

Oris Żelazny II z kolekcji ProPilot musiał posiadać cechy charakterystyczne dla modeli z rodziny awiacyjnej, które zamknięto w typowej dla Orisa kolorystyce oraz solidnym wykończeniu. Pierwsze zmiany rzucające się w oczy to kolor koperty, która została wykonana ze stali szlachetnej, pokrytej odporną na zarysowania, szarą powłoką PVD. Jej odcień fantastycznie współgra z czarną tarczą, na której widnieją wyraźne cyfry, pokryte substancją luminescencyjną, podwójny datownik wraz z charakternym, czerwonym wizerunkiem odwróconego samolotu opisywanego teamu, który najczęściej fotografowany jest właśnie w takiej pozycji.

oris-propilot-zelazny-ii-limited-edition-75276984234-set-2

oris-propilot-zelazny-ii-limited-edition-75276984234-set-6

Zakręcana koronka pozostaje wyraźnie widoczna oraz wyczuwalna podczas użytkowania, jest to typowa cecha modeli tzw. „pilotów”, w których można było zmieniać wskazania bez zdejmowania grubych rękawic. Wskazówki również zostały wyposażone w substancję luminescencyjną, a główny sekundnik, mimo tej samej kolorystyki co tarcza, został zwieńczony czerwonym grotem, który bardzo dobrze kontrastuje z całym wizerunkiem, wciąż wyraźnej, tarczy.

Tym razem na deklu nie użyto szkła, przez które możemy podziwiać pracujący wewnątrz mechanizm. I choć w poprzedniej edycji, jego wygląd, naszym zdaniem, był dość mocno przeładowany, w obecnym wydaniu prezentuje się bardzo czytelnie, a wręcz minimalistycznie, co potęguje jedynie wrażenia estetyczne jako całości.
45 mm koperta została zwieńczona ostrym szlifem ramki koperty, przywołującym skojarzenia z turbinami silników samolotów oraz grubym szafirowym szkłem z antyrefleksem.

oris-propilot-zelazny-ii-limited-edition-75276984234-set-5

Pasek tekstylny tym razem jest ciemnej barwy z czerwoną podszewką, zakończoną mocnym szyciem, zapobiegającą nadmiernemu wchłanianiu wilgoci podczas użytkowania. Jest on bardzo gruby przez co stabilnie utrzymuje kopertę, jednocześnie dobrze układając się na nadgarstku. Zastosowano zapięcie z wyraźnym szlifem wykonane na wzór klamry pasów bezpieczeństwa.

oris-propilot-zelazny-ii-limited-edition-75276984234-set-7

Mechanizm

Kaliber 752, bazujący na popularnej Sellicie SW 220-1, ukoronowany czerwonym wahnikiem, będącym znakiem rozpoznawczym każdego modelu marki Oris. Mechanizm posiada 38-godzinną rezerwę chodu, łożyskowany 28 kamieniami, pracujący z częstotliwością 4Hz (28.800A/h).

Subiektywne odczucia na temat opisywanej limitacji są bardzo pozytywne, szczególnie pod kątem nowego, odświeżonego wyglądu, który sprawia wrażenia mocnej, męskiej konstrukcji, która na pewno nie jednemu pasjonatowi lotnictwa przypadnie do gustu i z dumą będzie ozdabiał jego nadgarstek i będąc wyjątkowym uzupełnieniem stroju.

Model ten możemy nabyć w cenie 7 990,00 zł.

oris-propilot-zelazny-ii-limited-edition-75276984234-set-4

oris-propilot-zelazny-ii-limited-edition-75276984234-set-3