Longines Legend Diver L3.774.2.50.9

Przenieśmy się po raz kolejny do luksusowego świata Longines i odkryjmy na nowo jeden z kultowych modeli marki. Longines Legend Diver L3.774.2.50.9 to jeden z przedstawicieli tych firm, które są niewątpliwym liderem w branży zegarkowej od wielu, wielu lat. Szwajcarski potentat, choć od początku wierny swoim ideałom i stylowi klasycznemu co jakiś czas postanawia odświeżyć swoje kolekcje. Wprowadzając innowacje do istniejących już szlagierowych modeli sprawia, że czasomierze są ciągle „na czasie”. Tak też się stało w przypadku legendarnego divera.

Czerpiąc ze swojej bogatej historii, marka Longines postanowiła reaktywować wybrane modele czasomierzy. Tak powstała reedycja kultowego modelu z linii Heritage z lat 60. XX wieku. Szwajcarzy we współczesnej wersji zachowali styl i nieodzowne elementy wzornictwa minionej ery. Dodali nowoczesne elementy tzw. know-how (termin określający konkretną wiedzę techniczną z danej dziedziny, umiejętność wykonania lub wyprodukowania czegoś), by zagwarantować użytkownikom jej czytelność, wodoszczelność oraz funkcjonalność. Tym razem Longines postawił na czarną powłokę PVD , która połączyła nowoczesny wygląd  z tradycyjną elegancją.

L3.774.2.50.9

Inwestycja w przyszłych odkrywców

Szwajcarzy od dawna wspierali nawet najśmielsze plany światowych inicjatorów w ich zmaganiach z granicami ludzkich możliwości. Szczególnymi względami otaczali tych, którzy za punkt honoru stawiali sobie zdobycie morskich głębin i poznawanie nieodkrytego dotychczas podwodnego świata.

Nie bez przyczyny wybrano akurat ten konkretny model i poddano go reinterpretacji. Longines Legend Diver Watch to odświeżony model z ubiegłego wieku, a dokładnie lat 60-tych, czyli okresu największego rozkwitu eksploracji morskich głębin. Współczesny model pozostaje wierny śmiałemu stylowi, który to przyniósł pierwowzorowi ogromny sukces. Obecna wersja stanowi emblematyczną kombinację sportowego charakteru i elegancji. Innowacją będzie tu natomiast czarna powłoka PVD o najlepszej odporności na ścieranie.

Stary model w nowym wcieleniu

Współczesny Longines Legend Diver bardzo szczegółowo odwzorowuje pierwotny model z 1960 roku. Ten sam rozmiar koperty 42 mm idealnie wpisuje się we współczesne trendy. Również grubość koperty – 13 mm, z czego 4.50 mm zajmuje dumnie prezentujące się wypukłe szkło szafirowe, pozwala na wygodne użytkowanie zegarka także do stroju bardziej formalnego. Legend Diver mimo swojego „nurkowego” rodowodu dobrze komponuje się z mankietem eleganckiej koszuli.

Dwie zakręcane koronki znajdują się tradycyjnie po prawej stronie koperty ozdobione zostały rowkami dla zwiększenia pewności uchwytu. Górna koronka na drugiej godzinie płynnie operuje wewnętrznym pierścieniem. Dolna na czwartej godzinie służy do nastawiania daty i aktualnego czasu. Obie zakręcane na gwint wraz z zakręcanym deklem zapewniają wodoszczelność do klasy 300 M.

Zaczynając od logo na wskazówkach kończąc, tarcza nowego Legend Diver’a idealnie odwzorowuje zegarek z 1960 roku, z jednym małym wyjątkiem – pierwowzór nie miał datownika. Longines początkowo wypuścił nowego Legend Diver’a bez tej komplikacji, ale po około roku został zastąpiony wersją z okienkiem kalendarza na tarczy. Przez przypadek powstała krótka seria Longines Legend Diver bez datownika, której egzemplarze są poszukiwane do dnia dzisiejszego przez zapalonych kolekcjonerów.
Wracając do tarczy zegarka, wygląd cyfr, indeksów i oznaczeń bezela dokładnie nawiązuje do wyglądu z 1960 roku. Można odnieść wrażenie, że tarcza została „postarzona”, aby uzyskać styl vintage. Sercem zegarka jest mechanizm automatyczny ETA 2892-A2/A31.L01 z rezerwą chodu do 65 godzin!

Cena modelu to 9920 PLN
https://dolinski.pl/longines-legend-diver-watch-l3.774.2.50.9/