Zegarki na Komunie

Komunia 2019 – co na prezent?

Wielkimi krokami jak co roku zbliżamy się do okresu komunijnego. Bezapelacyjnie zegarki od wielu już lat wiodą prym jako symboliczny upominek dla jubilata. Na rynku dostępne są przeróżne marki, modele oraz wzornictwo. Nawet spóźnialscy, którzy będą wybierać prezent na ostatnią chwilę, nie powinni mieć z tym większego problemu. Wiedza o preferencjach lub upodobaniach solenizanta oraz budżet, jaki mamy do dyspozycji to wystarczające kryteria, którymi powinniśmy się kierować.

Droższy, tańszy, klasyczny, który będzie lepszy?

Istnieje jednak powszechne przekonanie, że czasomierz na tak ważną okoliczność, jaką jest Komunia Święta, powinien być z wysokiej półki cenowej. Cóż, zdania w tej kwestii są podzielone. Musimy zastanowić się, czy drogi prezent będzie odpowiedni dla 8, czy 9-latka. Czy czasomierz z elementami złota, diamentów czy też innymi kosztownymi dodatkami będziemy mogli powierzyć tak młodej osobie? Czy może taki prezent powinien zaczekać na odpowiedni moment, wiek jubilata? Tylko czy taki zegarek będzie „trendy” ?

Kolejnym stereotypem, który często słyszę to przekonanie, że czasomierz musi być klasyczny, koniecznie na białym pasku w wypadku dziewczynek lub czarnym w przypadku chłopców. Oczywiście ostatnie słowo zawsze należeć będzie do nas, warto jednak spojrzeć z dalszej perspektywy i zapoznać się z aktualnymi trendami młodzieżowymi.

Ważna pamiątka

Dla naszego małego jubilata Komunia Święta to jedno z tych uroczystości, które wspomina się przez lata. Trafiony upominek dodatkowo z wygrawerowaną sentencją od rodziny będzie ważną pamiątką.

Propozycje czasomierzy na Komunie 2019: