Ile zegarków powinien-mieć mężczyzna

Ile zegarków powinien posiadać mężczyzna?

Zegarek, to istotny element dla każdego mężczyzny, a jego zakup to znacząca i ważna czynność. Dlaczego? Dla Panów, to nie tylko przyrząd do odmierzania czasu. To także element biżuterii, stanowiący o dopełnieniu własnego wizerunku, posiadający własny charakter, odzwierciedlający dobry gust i często także pogląd na modę.

Okazuje się, że rekordziści w swojej zegarkowej kolekcji posiadają nawet kilkadziesiąt czasomierzy. Na tak okazałe zbiory mogą jednak pozwolić sobie raczej nieliczni. W branży zegarkowej przyjęła się opinia, że mężczyzna powinien posiadać tyle zegarków, na ile go stać. Specjaliści od dobrego stylu twierdzą jednak nieco inaczej: Panowie powinni być zaopatrzeni przynajmniej w trzy modele zegarków pasujących do każdej okoliczności: na specjalne okazje, do użytku na co dzień i oczywiście model sportowy.

W dobie dzisiejszej, odważnej mody i dowolnego stylu możemy łączyć klasykę ze sportem i na odwrót. Nikogo już to nie dziwi, jednak nie dla wszystkich takie połączenie może być komfortowe. To własnie dla tych osób, którzy preferują podział stylów, zaprezentuję dziś moje propozycje.
Posiadanie takiej liczby zegarków, to bardzo rozsądne i praktyczne rozwiązanie dla Panów. Zwykło się mówić, że zegarek oprócz obrączki, to jedyna i prawdziwa biżuteria dla mężczyzn. Trzy egzemplarze czasomierzy to podstawa, niemniej jednak Panowie coraz częściej śledząc na bieżąco nowinki ze świata zegarmistrzowskiego, ulegają kolejnej pokusie. Nie sposób się temu dziwić, spoglądając na bogactwo wzorów i różnorodności oferowanych zegarków.

Pracując na co dzień w branży zegarmistrzowskiej osobiście spotykam klientów, którzy cyklicznie nabywają kolejne czasomierze, nierzadko zastanawiając się, który model z tej gęstej oferty jest własnie dla nich. W oparciu o sugestie naszych specjalistów, stworzyłam trio modeli, które śmiało mogą posłużyć za bazę do uzupełnienia naszego wizerunku na każdą okazję. Pierwszą  propozycją i zarazem uzupełnieniem stroju biznesowego, będzie szwajcarski, klasyczny czasomierz marki Tissot.

TISSOT TRADITION PERPETUAL CALENDAR T063.637.16.037.00

Elegancja w każdym calu. Sylwetka zegarka elastycznie dopasowuje się do każdego przedziału wiekowego. Będzie odpowiedni dla młodej osoby wkraczającej w dorosłe życie, jak również dla dojrzałych Panów. Klasyka i funkcjonalność to niewątpliwe atuty tego zegarka.

T063.637.16.037.00

Wyjątkowego charakteru dodaje również fakt, iż swoim obecnym wyglądem nawiązuje do egzemplarza z lat 50. Możemy być pewni, że posiadając ten model czasomierza nikt nie zarzuci nam braku stylu i wyczucia. Duża koperta ze stali szlachetnej ukazuje przestronny, gustowny, biały cyferblat, na którym w ciekawy sposób rozmieszczono wieczny kalendarz z podziałem na dni miesiąca, tygodnia, a także miesiące!.

T063.637.16.037.00

T063.637.16.037.00

Wieczny kalendarz to funkcja, dzięki której nie musimy ustawiać daty za każdym razem, gdy miesiąc dobiegnie końca. Ten model zegarka rozróżnia miesiące 30 i 31 dniowe, a także lata przestępne. To wygodne, praktyczne i rzadko spotykane rozwiązanie w zegarkach analogowych. Sercem zegarka jest precyzyjny mechanizm kwarcowy ETA G15.561. Szafirowe szkło zabezpieczające tarczę, będzie skutecznie chroniło przed ewentualnymi zarysowaniami. Brązowy 20 mm pasek, będzie idealnie komponował się z butami i paskiem do spodni w tym samym kolorze. Niewygórowana, sugerowana cena detaliczna 1680 PLN, to bez wątpienia silna strona marki Tissot. Gustowny zegarek z charakterem dla mężczyzny w garniturze lub eleganckiej koszuli.

CERTINA DS PODIUM CHRONOGRAPH WRC LIMITED EDITION 2017 C034.417.36.057.10

Kolejnną koncepcją i jak się okazuje dla wielu mężczyzn niezbędnikiem, jest czasomierz ze sportowej kolekcji marki Certina DS PODIUM CHRONOGRAPH WRC LIMITED EDITION 2017 o referencji C034.417.36.057.10. Jego walory docenią z pewnością sportowcy amatorzy jak i profesjonalni wielbiciele sportów ekstremalnych.

C034.417.36.057.10

Ten egzemplarz cechuje wyjątkowa trwałość i precyzyjność (ETA G10.212 AA Precidrive dokładność aż 1/10 sek na rok) jak na sportowy zegarek przystało. O jego wyjątkowości świadczy również fakt, że model ten jest czasomierzem limitowanym do 999 sztuk na cały świat. Na odwrocie koperty odczytamy grawerunek z numerem egzemplarza. Cały zegarek chroniony jest przez opatentowany system podwójnych zabezpieczeń DS (Double Security). Utrzymany w kolorystyce WRC (World Rally Car) najnowszy chronograf marki Certina będzie niezastąpionym towarzyszem podczas każdej aktywności fizycznej. Należy zauważyć, że Certina jest oficjalnym partnerem pomiarowym na wszystkich rajdach WRC, dzięki niezrównanej precyzji. Szwajcarski producent od zawsze związany był ze światem sportu. Wspólne cele, dążenie do perfekcji, wytrzymałość i najlepsze osiągi to główne założenia marki Certina. Przypominam o tym charakterystyczny żółw umieszczony na deklu zegarka – symbol długowieczności. Sugerowana cena detaliczna 2440 PLN, całość zapakowana w unikatowe, tematyczne pudełko z oznaczeniami WRC.

C034.417.36.057.10

CITIZEN MILITARY AW5000-16L

Kolejną, wybraną przeze mnie propozycją zegarka, idealnie wpasowującego się w swobodny, miejski styl, jest casualowy czasomierz japońskiej marki Citizen. Model CITIZEN MILITARY AW5000-16L to nieformalny, pasujący do codziennego wizerunku zegarek.

Citizen AW5000-16L

Producent zadbał tu przede wszystkim o komfort użytkowania, wyposażając ten model w system Eco-Drive. Dla Panów oznacza to koniec z wymianą baterii!. Zegarek sam produkuje sobie energię, której źródłem jest dowolny rodzaj światła. Wystarczy tylko nosić zegarek. Granatową tarczę zegarka osłania mineralne (odporne na stłuczenia) szkło hartowane, a substancja luminescencyjna na wskazówkach i indeksach, pozwoli na swobodny odczyt godziny w ciemności.

Citizen Military AW5000-16L

Średnica koperty 43 mm, to idealny rozmiar na większośc męskich nadgarstków. Tekstylny, bardzo wytrzymały pasek idealnie układa się od pierwszego założenia bez potrzeby dopasowywania się, jak zwykle bywa to z paskami skórzanymi. sugerowana cena detaliczna tego czasomierza to uwaga – tylko 500 PLN!

Citizen Military AW5000-16L

Przedstawione tu zegarki, to gwarancja dobrego stylu na wiele lat, ponieważ wszystkie łączy jedna, wspólna cecha – ponadczasowy styl i charakter. Będąc w posiadaniu przedstawionych przeze mnie propozycji modeli czasomierzy, możemy być pewni komfortu i dobrego samopoczucia, podkreślając tym samym dobry gust i prawdziwie męski styl.