Frederique Constant FC-392RMS5B6

Frederique Constant FC-392RMS5B6 – zegarek w cieniu włoskich żagli

Ciekawi nas, czy znajdzie się tu ktoś, kto będzie znał odpowiedź na pytanie – co ma związek znana z ośnieżonego, górzystego krajobrazu Szwajcaria – matka Frederique Constant – z ciepłymi, śródziemnomorskimi Włochami? Nikt? Otóż tak się składa, że my doskonale wiemy!

Frederique Constant & RHS

W roku 1988, czyli w chwili powstawania renomowanego twórcy zegarków Frederique Constant światu ukazał się jeszcze jeden podmiot. Na równi doceniający niepowtarzalność, estetykę oraz doskonałość. Mowa o RHS – Towarzystwie Historycznym Riva. Jego misją jest oddawanie hołdu oraz podtrzymywanie pamięci o legendarnych, luksusowych jachtach Riva z lat 60. Obie drużyny odnalazły się w pamiętnym 2009 roku. Dokładnie to wydarzenie dało początek unikatowej, szwajcarsko-włoskiej współpracy, z której zrodziła się kolekcja Runabout. W 2020 roku dołącza do niej FREDERIQUE CONSTANT FC-392RMS5B6 RUNABOUT RHS CHRONOGRAPH – czasomierz inspirowany legendarnym żeglarstwem!

Frederique Constant FC-392RMS5B6 - zegarek męski

Riva

Cumujące przy słonecznych, włoskich brzegach ekskluzywne jachty i łodzie motorowe Riva zachwycały ludzkość od pierwszej chwili. Otwierały bramę do zupełnie innego rodzaju wrażeń, jakie mogą przynieść wodne atrakcje. Drewniane, ręcznie montowane tworzyły i nadal tworzą niesamowity i jedyny w swoim rodzaju klimat, który nie umknął i szwajcarskiej manufakturze. Stały się one muzą, której uniwersum, czyli nastrojowy charakter, perfekcyjne rzemiosło i luksus odnaleźć można w zaproponowanym chronografie.

Luksusowy jacht Riva

Chronograf FC-392RMS5B6 inspirowany jachtem

Manufakturowy producent zegarków Frederique Constant od zawsze przykładał szczególną uwagę do wizualnej odsłony swoich projektów. Pojedynczych detali, kunsztownych wykończeń, a przy tym bezkompromisowej jakości. Z tych zasad zrodził się zegarek o dawno niewidzianej konstrukcji z funkcją chronografu. Honorujący produkowane w 1962 roku modele Riva z mocnym silnikiem. Projektowane, by móc w pełni cieszyć się radością ze sportów wodnych na jeziorze Iseo. Zegarek prezentuje się niezwykle okazale. Na jego koncepcje składają się: potrójnie segmentowany i różnorodnie zdobiony giloszem, czy szlifem słonecznym cyferblat z trzema subtarczami; wysoko polerowana niczym poręcze łodzi stalowa koperta w kolorze srebrnym; niebieski, marynarski pasek skórzany. Czasomierz nie szczędzi również subtelnych w odczycie, tematycznych detali. Należy do nich np.: niebieska wskazówka, której kolor ma kojarzyć się z kolorytem włoskich jezior.

Frederique Constant RUNABOUT RHS CHRONOGRAPH

Standard godzien Frederique Constant

Technicznie zegarek predysponuje do roli ideału nawet dla najbardziej wymagających koneserów zegarmistrzostwa z wysokiej polki. Tarcze zabezpiecza uznane za swe bezcenne właściwości, wyjątkowo odporne na zarysowania oraz ultraprzejrzyste szkło szafirowe. Obudowa wykonana została z blokującej korozję stali szlachetnej, do której wartości dokłada się również wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz matowienie. Mechanizm w postaci automatycznej odznacza sygnatura SWISS MADE, stanowiącą potwierdzenie słynnej, szwajcarskiej niezawodności.

Frederique Constant - zegarek z chronografem

FC-392RMS5B6 – dla kogo?

Limitowany do 2888 sztuk na świat zegarek męski FREDERIQUE CONSTANT FC-392RMS5B6 RUNABOUT RHS CHRONOGRAPH nie poprzestaje jednak na pojedynczym zachwycie. W skład oferty zalicza się również fascynujące pudełko z dołączoną miniaturką jachtu Riva. Zestaw ten niewątpliwie stanowi swego rodzaju „must have” wśród autentycznych kolekcjonerów unikatowych zegarków oraz miłośników legendarnych pojazdów wodnych.

Frederique Constant FC-392RMS5B6 Runabout RHS Chronograph - pudełko z miniaturką