Frederique Constant Art Deco 2019

Frederique Constant Art Déco 2019

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Nigdy nie miałam co do tego wątpliwości i bynajmniej nie chodzi tu o związki damsko-męskie. Jedna z najnowszych kolekcji Frederique Constant Art Déco skradła moje serce po czterokroć. Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale my, kobiety równie mocno kochamy przedmioty. Setki razy wyznajemy miłość naszym szpilką, torebką i zegarkom!

Frederique Constant Art Déco FC-200RMPW2V6B

Frederique Constant od momentu narodzin marki do dnia dzisiejszego z ogromną pasją i zaangażowaniem projektuje czasomierze eleganckie, luksusowe i przede wszystkim wyjątkowo kobiece. Wyczucie smaku i niezwykłą delikatność możemy zaobserwować w każdym powstałym zegarku. Kolekcja Art Déco to rodzina 4 czasomierzy, każdy różniący się pod względem wizualnym. Cztery modele w uzupełniających się wersjach kolorystycznych w zupełności wystarczają, by odnaleźć swój ukochany egzemplarz.

Inspirujące lata dwudzieste

To właśnie tamten czas, choć trudny pod względem historycznym stał się inspiracją do stworzenia kolekcji Art Déco. Lata dwudzieste były burzą rewolucyjną w postrzeganiu kobiet, tzw. emancypacją kobiet. Choć sytuacja na świecie była wyjątkowo napięta, kobiety nie chciały tracić swojego sex appealu. Wystarczy spojrzeć na stare fotografie, szczególnie ze spotkań towarzyskich, gdzie królowały kuse, proste sukienki, podwiązki, kapelusze z piórami i oczywiście stylowe zegarki. Najmodniejsze były te małe i delikatne, w subtelny sposób oplatające nawet najdrobniejsze nadgarstki.

Pomimo że trendy w modzie uległy znacznej ewolucji to czasomierze w stylu retro nadal stanowią pożądany dodatek modowy. Owalny kształt koperty nadaje tarczy wyrazistego charakteru oraz uwidacznia bogato zdobioną, dekoracyjną tarczę. Rzymskie indeksy godzinowe (umieszczone w charakterystycznych punktach koperty) przeplatają się pomiędzy diamentowymi oznaczeniami jednostek czasu. Mniejszy, giloszowany owal, w którym osadzono punkt centralny wskazówki oraz logo producenta, stanowi kolejny dekorowany w subtelny sposób element czasomierza. Nie można nie wspomnieć o bogatej bransolecie, która dopełnia cały, luksusowy wizerunek.

Frederique Constant Art Deco FC-200RMPN2V2B

Współczesne retro

Choć czasomierze Frederique Constant Art Déco cechuje styl retro, to szwajcarscy producenci zadbali o to, aby na zewnątrz i w środku zegarków zastosowane zostały najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie materiały. Dziś nie musimy obawiać się np. o ewentualne reakcje skórne w kontakcie z bransoletą, wszystko za sprawą bezpiecznych surowców stosowanych przez producentów zegarków. Stanowczo podniósł się poziom odporności na uszkodzenia i zarysowania, na jakie narażamy zegarki podczas zwykłego użytkowania.

Frederique Constant Art Deco Oval

Odświeżenie stylu z lat dwudziestych ubiegłego stulecia zaowocowało wyjątkowo luksusową kolekcją. Dla kogo zatem skierowane są czasomierze? Na pewno dla każdej z kobiet lubiących luksus i wyrazisty styl w dobrym guście. Czasomierze Frederique Constant Art Déco niczym magnes przyciągają spojrzenia. Stanowią wyjątkowo ekskluzywny dodatek modowy. To także idealny pomysł na prestiżowy prezent w sytuacjach wymagających doskonałego wyczucia gustu, estetyki i podniosłej elegancji.

Za najnowsze modele w wersji ze złoceniami zapłacimy 5999 PLN, natomiast za wersję bez złota 4999 PLN. Sklep online z bezpłatną dostawą: https://dolinski.pl/frederique-constant-art-deco/