Czyszczenie biżuterii srebrnej

Czyszczenie biżuterii prostsze niż myślisz

Blask biżuterii w salonie jubilerskim to jedno z tych obrazów, które na długo pozostaje w naszej kobiecej pamięci. Pierścionki, bransoletki, łańcuszki, wisiorki, kolczyki przyprawiają nas o przysłowiowy zawrót głowy. Wszystkie piękne i błyszczące. Niestety nic nie trwa wiecznie, z biegiem czasu nasza ukochana biżuteria może przybrać nieładny, matowy odcień.  Nie oznacza to jednak nic złego, a świadczy jedynie o jej autentyczności.

Zupełnie naturalnym zjawiskiem dla metali szlachetnych, a w szczególności srebra jest jego czernienie i matowienie. Pomimo naszej największej dbałości i starannej pielęgnacji na naszych ozdobach prędzej czy później wystąpi omawiane zjawisko. Cały czas dookoła nas zachodzą różnego rodzaju reakcje chemiczne. Jedna z nich dotyczy właśnie srebra. To połączenie związków siarki unoszących się w powietrzu powoduje ten niepożądany efekt na biżuterii. Na szczęście nie stanowi to dla nas większego problemu, nasze klejnoty bez najmniejszego wysiłku odzyskają dawną świetność. Możemy oczywiście spróbować dawnych metod naszych babć albo skorzystać z profesjonalnych środków czyszczących.

Heli 141279 płyn do czyszczenia srebrnej biżuterii opakowanie

HELI – profesjonalny środek do czyszczenia biżuterii

Austriacka firma Beco w swoim asortymencie posiada profesjonalne środki przeznaczone do czyszczenia różnych typów biżuterii. Jednym z nich jest właśnie środek specjalnego przeznaczenia marki HELI o numerze katalogowym 141279 (pojemność 150ml). Aby nie być gołosłowną, pokażę efekty jakie uzyskaliśmy testując osobiście omawiany produkt. Wynik zaskoczył nas bardzo pozytywnie.

Przed czyszczeniem biżuterii

Po czyszczeniu płynem HELI

Po pierwsze aplikacja produktu jest wyjątkowa łatwa, po drugie nie wymaga od nas użycia żadnej siły, po trzecie środek wnika w miejsca praktycznie niedostępne podczas czyszczenia manualnego, po czwarte zyskaliśmy pięknie „odnowioną” naszą niemłodą już kolekcję kosztowności. Bardzo dużą zaletą środka do czyszczenia biżuterii marki HELI jest to, że nie wpływa destrukcyjnie na większość dodatków w postaci kamieni.

Efekty czyszczenia srebra płynem HELI

HELI jest bardzo wydajnym środkiem i wystarczy nam na wiele kąpieli czyszczących.  Za jedno opakowanie o pojemności 150 ml zapłacimy jedynie 40 PLN! W opakowani znajdują się także kosz do czyszczenia biżuterii oraz ściereczka z najlepszej na rynku mikrofibry.

Heli 141279 płyn do czyszczenia srebrnej biżuterii opakowanie 150ml