Certina C032.407.17.051.60

CERTINA – wspieraj żółwia!

Jaki związek zachodzi pomiędzy codziennym użytkowaniem zegarka a pomaganiem? Mogłoby się zdawać, że żaden, a jednak! Certina, szwajcarska marka światowej sławy jest na to prawdziwym przykładem. Aby dowiedzieć się więcej, musimy cofnąć się trochę w czasie.

Certina Sea Turtle Conservancy

W latach sześćdziesiątych a dokładnie w 1959 roku Certina obchodziła światową premierę systemu DS Concept. Równocześnie w tym samym roku do życia została powołana światowa organizacja zajmująca się ochroną żółwi morskich Sea Turtle Conservancy. Szwajcarzy postanowili połączyć te ważne wydarzenia i wprowadzić na rynek czasomierz dedykowany w całości tym fascynującym morskim zwierzętom.

Certina DS Action Diver C032.407.17.051.60 Sea Turtle Conservancy 60th Anniversary

CERTINA DS Action Diver STC – nowy model na 60. urodziny pierwowzoru

Żółw na odwrocie (deklu) zegarka oraz barwy symbolizujące organizację STC to symbole, które zostały umieszczone na czasomierzu. Dziś od momentu prezentacji pierwszego modelu mija 60 lat. Certina postanowiła wydać na tę okoliczność limitowaną, odświeżoną wersję zegarka sprzed lat.

Ten wyspecjalizowany nurek bez trudu spełnia wszystkie wymogi normy ISO 6425 (norma ta określa parametry, jakie musi spełniać zegarek nurkowy). Już na pierwszy rzut oka dostrzeżemy niezwykłą precyzję wykonania oraz dbałość o każdy detal. Certina DS Action Diver STC C032.407.17.051.60 zaopatrzony jest w jednokierunkową, obrotową lunetę, grubą powłokę Super-LumiNova umieszczoną na wskazówkach, zakręcaną koronkę oraz zakręcany dekiel. Wodoszczelność zegarka wynosi 30 bar.

Certina DS Action Diver C032.407.17.051.60 Sea Turtle Conservancy 60th Anniversary

Zegarek napędzany jest automatycznym mechanizmem Powermatic 80 (z rezerwą chodu do 80 godzin). Koperta wykonana ze stali szlachetnej o imponującym rozmiarze wynoszącym 43 mm. Na hebanowej tarczy w miejscu godziny 3 został umieszczony datownik. Model wyposażony został w czarny, gumowy pasek z bezpiecznym, zatrzaskowym zapięciem na dwa przyciski. Niebieska wskazówka sekundowa, napis „Diver’s Watch 300 m”, jak również wspominany już symbol żółwia to nawiązanie do organizacji STC.

Podaruj prezent nie tylko sobie

Certina DS Action Diver STC C032.407.17.051.60 to wspaniały prezent nie tylko dla Ciebie lub kogoś bliskiego, ale także dla morskich stworzeń. Marka zadbała także o wyjątkowe pudełko do zegarka w kształcie skorupy żółwia. Otwierając je, możemy poczuć się jakbyśmy, spoglądali w głębię oceanu (to zasługa wnętrza opakowania o pięknej, lazurowej barwie). W komplecie znalazł się również stalowy brelok oraz elegancki napis upamiętniający 60. rocznicę powstania pierwowzoru zegarka.

Certina DS Action Diver C032.407.17.051.60 Sea Turtle Conservancy 60th Anniversary