BALL ENGINEER II VOLCANO NM3060C-PCJ-GY

Ball Engineer II Volcano NM3060C-PCJ-GY

Model zegarka Ball Engineer II Volcano NM3060C-PCJ-GY, swoją technologią potrafi onieśmielić nawet najbardziej prestiżowe marki. Zanim jednak przejdziemy do sedna, poznajmy bliżej najnowszą i najciekawszą zdobycz na zegarkowych półkach Doliński Watch Service. Marka widnieje pod sloganem „BALL Watch – Od 1891, dokładność w wymagających warunkach„. Odkryjmy więc genezę słowa „dokładność”, o której mowa w samym sloganie, bo jak się okazuje nie są to tylko słowa.

BALL ENGINEER II VOLCANO NM3060C-PCJ-GY

WEBSTER C.BALL JAKO NIESAMOWITY ZEGARMISTRZ

Pod koniec 188 roku w przemyśle kolejowym zdecydowano, przynajmniej na własne wewnętrzne potrzeby podzielić Stany Zjednoczone na cztery strefy czasowe i przyjęto czas standardowy. Wkrótce pomysł został wdrożony w życie publiczne, choć warto zauważyć, że Kongres oficjalnie nie zatwierdził tej koncepcji do 1918 roku. Kiedy w 1883 roku przyjęto czas standardowy, Weber C.Ball był pierwszym jubilerem i zegarmistrzem, który korygował czas w Cleveland w oparciu o czas uznany za standardowy.

Ball misja i historia

Katastrofa kolejowa, która miała miejsce 18 kwietnia 1891 roku w Kipton w Ohio wprowadziła dużo zmian w standardach odpowiadających za synchronizacje czasu. Powodem wypadku był zegarek, który zatrzymał się w kieszeni maszynisty i nieprawidłowo odmierzał czas co doprowadziło do zderzenia się dwóch pociągów. Webster C. Ball po tej okropnej katastrofie został zatrudniony przez urzędników Lake Shore do kontrolowania wszystkich zegarków i zegarów używanych w całym Lake Shore Line oraz opracowania unikalnego systemu kontroli czasu. Kontrole synchronizacji czasu były przeprowadzane przez sztab certyfikowanych zegarmistrzów, a cała sieć obejmowała 75% kolei w całym kraju. Później system rozszerzył się dodatkowo na Meksyk i Kanadę. W skrócie, można powiedzieć, że Webster C.Ball był niesamowitym zegarmistrzem i pionierem w standardach synchronizacji i kontroli czasu kolei. Do tej pory marka zegarków Ball jest najbardziej docenianą marką w Stanach Zjednoczonych.

Ball Engineer II Volcano

PIONIERSKIE I NIEZAWODNE ZASTOSOWANIA

Zegarek któremu się dziś przyjrzymy to model BALL ENGINEER II VOLCANO NM3060C-PCJ-GY – intrygujący czasomierz dzięki zastosowaniu materiałów, które nie były jeszcze wykorzystywane w świecie zegarmistrzowskim. Jak nam wiadomo, Ball słynie z pionierskich i niezawodnych zastosowań, więc ten model, jak i każdy inny, idealnie wpisuje się w ideologie firmy.

Ball Engineer II Volcano

Do produkcji zegarka BALL ENGINEER II VOLCANO NM3060C-PCJ-GY wykorzystano kompozyt z mumetalu i węglików (Mumetal & Carbide) przez co koperta zegarka jest odporna na zarysowania, uderzenia i działania antymagnetyczne – precyzyjnie odpycha pole magnetyczne, które może źle wpłynąć na pracę naszego zegarka.

Zegarek został starannie zaprojektowany, aby spełniał idealnie swoje funkcje mechaniczne oraz wizualne. Design koperty jak i całości zegarka jest przez to intrygująco piękna i ponadczasowa. Nowoczesny styl widać już na pierwszy rzut oka. Koperta stylizowana na zastygniętą lawę wulkaniczną w czarnym kolorze z niepowtarzalnym szlifem zamkniętym w 45 mm średnicy. Zdobiona, czerwona wskazówka sekundnika wraz z dopasowanymi kolorystycznie indeksami i starannie wykonanym tłoczeniem na deklu, dodają sportowego, ale ekskluzywnego wyrazu.

Ball Engineer II Volcano

Ball prezentuje Engineer II Volcano

Ball prezentuje Engineer II Volcano

Kolejnym świetnym rozwiązaniem są rurki z mikro-gazem zamontowane na indeksach i wskazówkach co pozwoli na dokładny odczyt w każdych warunkach bez wcześniejszego naświetlania zegarka! Działanie rurek określone jest na około 25 lat ciągłego świecenia! Dla pragnących dodatkowych wrażeń, kauczukowy pasek zegarka uwodzi nie tylko kształtem i wygodnym zapięciem, ale również przyjemnym, waniliowym zapachem. Dodatkowo możemy go np. w okresie letnim wymienić na pasek NATO, który dołączony jest w zestawie z zegarkiem.

Ball prezentuje Engineer II Volcano

Ball prezentuje Engineer II Volcano

Serce naszego BALL’a wypełnia Swiss Made‚owy mechanizm automatycznym RR1102-C z 38 godzinną rezerwą chodu i certyfikatem chronometru. Zegarek posiada również szkło szafirowe z antyrefleksem, datownik, zakręcaną koronkę, klasę szczelności do 100 m oraz wytrzymałość na wstrząsy osiągającą 5000 Gs. W praktyce oznacza to, że możemy bezpiecznie uprawiać sporty takie jak golf czy tenis, gdzie wymagana jest większa siła uderzenia.

Ball prezentuje Engineer II Volcano

Za ten niepowtarzalny czasomierz musimy liczyć 14550 PLN – jest to sporo, ale jeżeli pragniemy nowych rozwiązań, bezawaryjności i prestiżowego designu to cena jest drugorzędna.

Ball prezentuje Engineer II Volcano NM3060C-PCJ-GY

Zegarki Ball to nowe doświadczenie na naszym polskim rynku. Doliński Watch Service jako jedyny w Polsce oficjalny, autoryzowany sklep i serwis zegarków Ball posiada ten i więcej niepowtarzalnych modeli w Salonie przy placu Kościuszki 13/1A jak i na Dolinski.pl.