Atlantic Speedway Mechanical (6)

Atlantic Speedway Royal 68551.41.22

Nowa kolekcja znanej nam wszystkim szwajcarskiej marki Atlantic pozwoli na niezapomniane wrażenia i powrót do czasów, w których zadebiutowała owa linia niepowtarzalnych zegarków.
Atlantic Speedway Royal to nowy retro model sięgający swoimi korzeniami do lat 60 i sportów motocyklowych. Posiada wersje takie jak Speedway Royal Mechanical z ręcznym naciągiem, Speedway Royal Automatic i kwarcowe modele: Speedway Royal Moon Phase, Speedway Royal Chronograph, Speedway Royal GMT oraz Speedway Royal Small Second. Marka Atlantic rozpieszcza swoich miłośników, gdyż każdy model z serii Speedway Royal posiada kilka wariantów kolorystycznych do wyboru!

68650.41.25B

W ręce wpadł nam model Atlantic Speedway Royal Mechanical 68650.41.25B z ręcznym naciągiem dla prawdziwych pasjonatów 😉 Zacznijmy może od tego co wyróżnia ten model od jego braci – przede wszystkim mechanizm. Jest to mechaniczna ETA 2804 z 46h rezerwą chodu i datownikiem.

Atlantic Speedway Royal Mechanical 68650.41.25B

Atlantic Speedway Royal Mechanical

Atlantic Speedway Royal

Jednym z największych atutów zegarka jest przeszklony dekiel z widocznym sercem, dzięki czemu możemy obserwować pracę mechanizmu. Dekiel dodatkowo został przyozdobiony grawerowaniem wyścigowych flag oraz czerwoną nazwą kolekcji, co przypomina, że zegarek jest inspirowany żużlem i sportami motocyklowymi. Czasomierz został wyposażony w klasę szczelności 5 barów oraz substancję luminescencyjną na wskazówkach i indeksach.

Atlantic Speedway Royal

Zwróćmy uwagę teraz na front zegarka. Tarcza koloru białego z delikatnym giloszowaniem przypominającym ślady opon motocyklowych. Świetnie komponuje się z granatowymi zdobieniami co dodatkowo zalicza zegarek do miana modelu sportowego. Jak już wcześniej zostało wspomniane, na godzinie trzeciej dostajemy klasyczny datownik, a na godzinie szóstej i dwunastej ozdobne indeksy z formie cyfr arabskich. Koronka z logo marki oraz klasycznych kształtów koperta mierząca 42 mm średnicy, idealnie domykają całość. Przymocowana do eleganckiego skórzanego paska zakończonego solidną stalową klamrą z logo marki, podkreślają klasyczny wyraz zegarka.

Atlantic Speedway Royal

Atlantic Speedway Royal

Podsumowując, Atlantic Speedway Royal to ponadczasowy zegarek, który opiera się na szwajcarskim kunszcie zegarmistrzowskim, historii oraz pięknym designie. Zawsze zaznaczamy, że jakość Swiss Made zalicza się do jednych z najważniejszych wartości przy produkcji zegarków, a w marce Atlantic dostajemy to wraz z tradycją i świetną ceną. Za ten czasomierz w wersji mechanicznej zapłacimy tylko 2595 PLN w cenie regularnej! Oczywiście możemy pokusić się na wersje kwarcowe, bądź automat, gdzie ceny zaczynają się od 1635 PLN.

Atlantic Speedway Royal Mechanical 68650.41.25B

Wszystkie dostępne zegarki Atlantic Speedway Royal znajdziecie na dolinski.pl, gdzie trwa promocja na wszystkie modele.