Uwaga falsyfikat
UWAŻAJ, BO KUPISZ PODRÓBĘ!
W Internecie i poza nim, pełno jest kuszących ofert zegarków. Wybierając swój wymarzony czasomierz, większość z nas zwraca uwagę na cenę, bo przecież to jeden z najbardziej istotnych czynników. Zazwyczaj, gdy już mamy wypatrzony ten jedyny, wykonujemy research ofert sklepowych. Od strony do strony czasami lądujemy na forach internetowych lub giełdach zegarków używanych. Im dalej od autoryzowanych sklepów, tym ryzyko kupienia falsyfikatu rośnie. Bywa, że damy ponieść się fantazji licząc, że zakupimy oryginalny zegarek w super okazyjnej cenie. Im bardziej prestiżowa i droga marka, tym większe ryzyko strat finansowych.
Niestety nasza naiwność nie popłaca i często płacimy za to wysoką cenę. Ku przestrodze, będziemy Wam pokazywać popularne podróbki takich „półproduktów”, które udają markowe zegarki. Na początek jednak kilka wskazówek, jak rozpoznać podróbkę większości zegarków przy zakupach w Internecie i jak zminimalizować ryzyko dokonania nieuczciwej transakcji.
Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia „Autoryzowany sprzedawca„.
Dla kupującego w Internecie to niezmiernie ważna informacja. Mówi ona o tym, że dany sklep zaopatruje się u producenta, który zaakceptował sprzedawcę pozostając z nim w ciągłej współpracy. Oznacza to też, że sprzedawca może posługiwać się oryginalnymi zdjęciami producenta, do których otrzymał dostęp jak również logo marki. Jak jednak rozpoznać czy sprzedawca nie kłamie pisząc, że jest autoryzowanym sklepem online? O tym w dalszej części artykułu.

Jeśli przeglądasz ofertę zegarków na stronie internetowej sklepu, zwróć uwagę na zdjęcia produktu. Tylko autoryzowany sprzedawca ma prawo używać zdjęć zegarków przygotowanych przez producenta. Zazwyczaj większość sklepów posiada przynajmniej takie jedno w opisie swojego produktu.
Jeśli sprzedawca dysponuje również własnymi zdjęciami “live” (na żywo), tym lepiej. Dzięki temu od razu porównasz szczegóły np. na tarczy z egzemplarzem na zdjęciu producenta.





