Renowacje

RENOWACJA ZEGARKÓW

Czasami większą przyjemność sprawimy komuś odnowieniem starego, dobrze wysłużonego, pełnego wspomnień zegarka, niż zakupem zupełnie nowego. Dzisiejsza technologia i doświadczenie Zegarmistrzów pozwalają na znacznie więcej niż kilkadziesiąt lat temu. Profesjonalny sprzęt w rękach wykwalifikowanego rzemieślnika stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwym jest nie tylko mechaniczne odnowienie czasomierzy, ale także wizualne, zachowując przy tym wszelkie walory estetyczne oryginału.

Zegarki naręczne to bardzo osobisty i dla wielu sentymentalny przedmiot. I nic w tym dziwnego, bo aby mechaniczny zegarek działał prawidłowo przez wiele lat czy nawet pokoleń, powinien być regularnie serwisowany.

To właśnie między innymi przez pieczołowitą dbałość o ten jakże wyrafinowany i precyzyjny przedmiot,  nabieramy doń sentymentalnych odczuć. Noszony każdego dnia na nadgarstku staje się naszym wiernym towarzyszem niemal w każdej sytuacji. To niepodważalny świadek spotkań rodzinnych, ważnych świąt i wydarzeń. Gdy na niego patrzymy, widzimy osobę, od której został nam podarowany. Przypomina nam się czas radości, uśmiechów i miłych wspomnień. Być może to właśnie dlatego, zegarki traktujemy w sposób szczególny i wyjątkowy.

Dziś zegarki to nie tylko ultra precyzyjne urządzenia do pomiaru czasu, ale produkty należące do dóbr luksusowych. Jeszcze bardziej skomplikowane, jeszcze bardziej precyzyjne i trwalsze niż kiedykolwiek. Podobnie jak w przypadku super samochodów, współczesne zegarki również potrzebują naszej uwagi i opieki serwisowej. Zegarek to symbol wspomnień, o które warto dbać ponieważ to właśnie one niosą ze sobą wyższe wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie. Oto prezentacja wybranych przez nas przykładów kompleksowej odnowy zegarków:

LONGINES SAINT-IMIER

TAG HEUER CARRERA