Zegarki dla profesjonalistów i pasjonatów

Zegarki dla profesjonalistów i pasjonatów

Podróż zawsze jest przygodą, eskapadą, która w każdej chwili może nas zaskoczyć. Czy to morska czy podniebna, dostarcza mnóstwa emocji. Co podróże mają wspólnego z zegarkami?

Dzisiejszy artykuł powstał z myślą o ludziach, na barkach których spoczywa odpowiedzialność za setki tysięcy osób. O ludziach, dla których praca jest prawdziwą pasją i sposobem na życie.
To kapitanowie. Mężczyźni (chociaż coraz częściej w tej profesji spotykamy również panie) potrafią na co dzień ujarzmiać morskie bandery i sterować srebrzystymi ptakami. Ludzie, choć mali wzrostem panują nad olbrzymimi kolosami. Piloci, kapitanowie, to prawdziwi fachowcy, profesjonaliści w każdym calu. Pomimo, iż środki lokomocji, którymi poruszają się zawodowo wyposażone są w setki niezbędnych i niezwykle precyzyjnych urządzeń pomiarowych, to jednak nic nie jest w stanie zastąpić człowieka z krwi i kości.

Eterna 7770.41.49.1718

Jaki zegarek wybrałby kapitan statku wyruszając w rejs? Oczywiście, że zegarek marki Eterna. Czasomierz Eterna Super KonTiki 7770.41.49.1718 , to niewątpliwie przedmiot wywołujący dreszczyk emocji i przywołujący ducha przygody. Każdy, prawdziwy żeglarz zna historię legendarnej wyprawy Thora Heyerdahla. Wyprawa, której nie dawano praktycznie żadnych szans, po ok 101 dni zakończona została sukcesem. Dla tych, którzy nie znają tej morskiej opowieści, w skrócie przedstawię cel i motywy wyprawy. Thor Heyerdahl, norweski podróżnik i etnograf za punkt honoru wyznaczył sobie uwierzytelnienie informacji o tym, iż Polinezja została zasiedlona przez indiańskich przybyszów z Ameryki.

Dotychczasowa teoria głosiła, iż taka migracja nie była możliwa z racji warunków panujących na morzu i słabej jakości środków lokomocji. Podróżnik zbudował więc wierną kopię ówczesnej tratwy, która otrzymała nazwę na cześć Króla Słońca – KonTiki, a jej wizerunek umieszczony został na żaglu. Nazwa ta, była dobrym omenem, gdyż Thor, z całą załogą dotarł szczęśliwie do celu podróży. Wyspa, na której zatrzymali się, po osadzeniu tratwy na rafie koralowej na cześć załogi, także otrzymała nazwę Fenua KonTiki. Thor w późniejszych latach budował kolejne rekonstrukcje i wyruszał na następne podróże, starając się udowodnić, iż dawne morskie eskapady były możliwe do wykonania na dostępnych, ówczesnych środkach transportu.

Zegarek Eterna Heritage Super KonTiki Eterna Super KonTiki Chronograph 7770.41.49.1718 Flayback Chronograph

Czy zatem posiadanie czasomierza Super KonTiki nie jest pomyślną wróżbą? Na pewno tak, nie mniej jednak posiada on walory znacznie bardziej przyziemne. KonTiki przede wszystkim nie jest zwykłym zegarkiem. Zaprojektowany i wyprodukowany został od najmniejszej części zewnętrznej, aż po mechanizm w siedzibie manufaktury Eterna. Piękny w formie i niezawodny w działaniu.

Eterna 7770.41.49.1718

Wierny pierwotnemu projektowi z zachowaniem najbardziej istotnych szczegółów. Najbardziej rozpoznawalną cechą linii Super KonTiki są kultowe trójkątne oznaczenia godzin. Od pierwszych modeli po najnowsze, Super KonTiki zawsze pozostanie wierny swoim ideałom. Silny charakter, wyjątkowe wnętrze i historia to wartości, których nie da się ocenić. Wszystkie indeksy oraz wskazówki, wypełnione zostały dużą ilością substancji Super LumiNova, dzięki czemu odczytanie czasu w dzień jak i w nocy lub morskich głębinach nie stanowią tu problemu. Nawet trójkątny, obrotowy bezel umieszczony na kopercie, potrafi świecić w ciemnościach co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem podczas podwodnych wypraw.

7770.41.49.1718

7770.41.49.1718

Eterna Heritage

To co najbardziej wyróżnia ten model od pozostałych, to oczywiście jego wnętrze.  Manufakturowy mechanizm kaliber 3916A Flyback Chronograph. Flayback to funkcja, która w przeciwieństwie do zwykłego chronografu umożliwia natychmiastowe jego wyzerowanie i ponowne uruchomienie w dowolnym momencie w trakcie jego pracy. Komplikacja trudna do osiągnięcia w mechanizmach mechanicznych, dlatego Eterna od podstaw zaprojektowała go samodzielnie i w całości wyprodukowała w swojej fabryce. Ten kaliber to część legendarnych, rodzimych mechanizmów Eterna.

Dane techniczne
numer referencyjny zegarka: 7770.41.49.1718
mechanizm: mechaniczny z automatycznym naciągiem, kaliber Eterna 3916A
rezerwa chodu: do 60 godzin (ciągła praca zegarka w bezruchu po całkowitym jego nakręceniu)
ilość kamieni łożyskowych: 35
ilość łożysk kulkowych: 1
wibracje mechanizmu: 28’800 VPH
średnica mechanizmu: 30 mm
wysokość mechanizmu: 7,9 mm
średnica koperty: 45 mm
grubość koperty: 16,05 mm
szerokość bransolety: 22 mm
bransoleta: mesh (pleciona stal) z zapięciem jednostronnym zabezpieczonym dwoma przyciskami
waga: 213 g
Cena regularna: 21 500 PLN
Oferta sklepu: https://dolinski.pl/eterna-super-kontiki-chronograph-7770.41.49.1718/

Podniebne ewolucje

Z morskiej wyprawy zmieńmy horyzont na przestworza. Jako, że kapitan statku może śmiało przemierzać kolejne mile morskiej żeglugi w towarzystwie swojego Super KonTiki, to co możemy zaproponować jego podniebnemu koledze? Mamy coś unikalnego, o czym pisaliśmy już raz w tym artykule! Oris Pro Pilot Żelazny 75276984234-SET, to egzemplarz limitowany. Zaledwie 80 szt wyruszyło w świat, szukając swoich przyszłych wybrańców.

Oris Żelazny

W środowisku lotniczym Grupa Żelazny jest doskonale znana z wykonywania najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych ewolucji powietrznych. Pomimo, że nie każdy pilot podczas swoich codziennych zajęć wykonuje podniebne akrobacje, to  jednak tradycyjny pilotaż również wymaga nie lada umiejętności. Czy zatem posiadanie przez aeronautę, dedykowanego, unikalnego i związanego z branżą lotniczą czasomierza jest nie jest dobrym pomysłem? Oczywiście, że jest. Decydując się na zakup takiego zegarka możemy mieć pewność, iż znajdujemy się w grupie nielicznych szczęściarzy.

Tylko 80 osób na świecie będzie go dumnie nosić na swoim nadgarstku.

Zegarek z pewnością będzie zwracał na siebie uwagę charakterystycznym znakiem odwróconego samolotu na godz 9. Pierścień koperty nawiązuje wyglądem do turbiny silnika samolotu odrzutowego, natomiast dekiel sygnowany został indywidualnym numerem danego egzemplarza. Wzbijanie się w przestworza i przełamywanie kolejnych barier od zawsze leży w naturze szwajcarskiej marki Oris.

Oris Żelazny

Oris Żelazny

Oris Żelazny

Koperta pokryta została specjalną powłoką DLC (Diamond Like Carbon), co nieporównywalnie lepiej chroni zegarek przed zarysowaniami, niż tradycyjne metody barwienia kopert zegarkowych. Zegarek pakowany jest w eleganckie pudełko dedykowane specjalnie do tego modelu. W środku oprócz wyjątkowego zegarka, znajdziemy także dodatkowy, solidnie wykonany pasek skórzany w kolorze brązowym zapinany na tradycyjną sprzączkę wraz z certyfikatem aeroklubu poznańskiego dla marki Oris. Pasek posiada oryginalny, wytłoczony napis „Żelazny”.

Pasek Oris Żelazny

Dane techniczne:
numer referencyjny zegarka: 75276984234-SET
mechanizm: mechaniczny z automatycznym naciągiem, Sellita SW 220-1
rezerwa chodu: do 38 godzin (ciągła praca zegarka w bezruchu po całkowitym jego nakręceniu)
ilość kamieni łożyskowych: 26
wibracje mechanizmu: 28’800 A/h (4 Hz)
średnica mechanizmu: 25.60 mm – 11½’’’
wysokość mechanizmu: 4,6 mm
średnica koperty: 45 mm
grubość koperty: 12,6 mm
szerokość bransolety: 22 mm
waga: 170 g
Cena regularna: 7 990 PLN
Oferta sklepu: https://dolinski.pl/oris-propilot-zelazny-ii-limited-edition-75276984234-set/