Smartwatche na prezent

Smartwatch – czy to dobry pomysł na prezent?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie zadane w tytule, warto wyjaśnić co to w ogóle jest Smartwatch. Jak się okazuje całkiem spore grono osób słyszało o smartwatchach, ale kompletnie nie wiedzą o co w tym chodzi.  Smartwatch najprościej mówiąc, to urządzenie mobilne przyjmujące formę zegarka naręcznego z wyświetlaczem, które może łączyć się (synchronizować) z naszym smartfonem. Daje to całkiem fajne możliwości, o których za chwilę sobie powiemy. Zegarek hybrydowy, to także zegarek, który może łączyć się z naszym smartfonem, ale nie posiada on wyświetlacza, tylko tradycyjny cyferblat. Obie formy posiadają zazwyczaj bardzo podobną funkcjonalność. Za przykłady posłużą nam zegarki Fossil Q III generacji, ponieważ to zupełnie nowy produkt (grudzień 2017) łączący styl vintage z nowoczesną technologią.

Smartwatche i zegarki hybrydowe

Smartwatche III generacji – Fossil Q

Najnowsza linia smartwatchy tej marki składa się z poszczególnych kolekcji: Q Venture (damskie) oraz Q Explorist (męskie). Damskie Fossil Q Venture to eleganckie modele utrzymane w konwencji glamour, natomiast męskie modele Fossil Q Explorist, to klasyczny design w nowoczesnej i praktycznej formie.

Smartwatch kobiecy design

Smartwatch Fossil Q Venture

Smartwatch

Samartwatch Fossil Q Explorist

Na uwagę zasługują na pewno ulepszenia jakie marka Fossil wprowadziła do III generacji. Z mojego punktu widzenia, były one niezbędne, wręcz konieczne. Skupimy się tylko na tych najbardziej istotnych.  Tym razem nie uświadczymy już wyświetlacza z dolnym paskiem flat tire, który zbędnie zajmował przestrzeń. Trzecia generacja smartwatchy wyposażona została w nowoczesny wyświetlacz amoled, którego zaletą są organiczne diody pozwalające na uzyskanie żywego obrazu o naturalnych kolorach oraz doskonałej czerni. Dodatkowo trzecia generacja posiada obracaną koronkę umożliwiającą np. czytanie dłuższych wiadomości sms, e-maili czy przewijanie listy aplikacji (to bardzo pomocna zmiana), możliwość personalizacji bocznych przycisków i samej koronki. Jak podaje producent, zwiększono także żywotność baterii i uzyskano jeszcze szybsze jej ładowanie. Wcześniej przy intensywnym użytkowaniu bateria wytrzymywała niecałą dobę, natomiast teraz możemy bawić się naszym smartwatchem trochę ponad dobę.

Fossil-Q Smartwatch Explorist i Venture dane techniczne

W męskich modelach koperta (obudowa zegarka) jest teraz bardziej płaska. Rozmiar zmniejszono z 13,5 mm na 12 mm. Podobny zabieg zastosowano w damskich modelach, które gabarytowo zostały całkowicie odchudzone. Rozmiar koperty II generacji wynosił 45 mm i 13,5 mm grubości, natomiast teraz średnica III generacji wynosi 42 mm,  a wysokość 12 mm.

Fossil-Q Smartwatch Explorist i Venture dane techniczne

Możliwość pobierania dodatkowych tarcz – 27 milionów różnych konfiguracji!

To oficjalna informacja od producenta, jednak warto tu sprecyzować, że mowa tu także o personalizacji. Jeśli więc pobierzemy jakiś wzór tarczy, a w nim będziemy mieli możliwość zmiany np. koloru wskazówek, wlicza się to także do podanej liczby  dostępnych konfiguracji tarcz. W praktyce dostępność tarcz szacuję więc na jakąś połowę z 27 milionów. Należy też wspomnieć, że w podanej liczbie dostępnych tarcz są także wersje płatne!

Mocnym punktem jest jednak wprowadzenie funkcji My Social , która daje nam  możliwość ustawienia zdjęcia z Instagrama lub Facebooka jako tapety w smartwatchu! Nie musi to być zdjęcie profilowe. Może być dowolne z naszej galerii zdjęć. Daje to nieograniczone możliwości personalizacji i z pewnością jest to jedna z najbardziej oczekiwanych zmian w tego typu zegarkach.

Funkcje Smartwatch

Ostatnią zmianą na którą chciałbym zwrócić uwagę, jest możliwość pobierania dodatkowych aplikacji (np. sportowych), czego brakowało w II generacji oraz brak wsparcia dla systemów Windows mobile!
Pamiętajcie więc, że tylko posiadacze smartfonów z systemem Android oraz iOS będą mogli w pełni wykorzystać możliwości smartwatchy.

Przegląd funkcjonalności Smartwatchy Fossil Q dla systemów Android oraz iOS:

Ok Google Fossil Q

Właściwości Fossil-Q

Przykłady funkcji Fossil-Q

Funkcjonalność Smartwatche Fossil-Q

Zegarki hybrydowe

Najnowsza linia zegarków hybrydowych Fossil Q składa się z następujących kolekcji damskich: Q Accomplice, Q Neely, Q Virginia, Q Jacqueline oraz męskich: Q Grant, Q Commuter, Q Nate, Q Activist. To nowoczesne zegarki dla współczesnych miłośników miejskiego stylu vintage w nowoczesnym wydaniu.

Damskie zegarki hybrydowe Fossil Q

Damskie zegarki hybrydowe Fossil-Q Jacqueline 2017 rok

 

Fossil-Q Grant zegarki hybrydowe męskie

 

Fossil-Q Commuter zegarki hybrydowe męskie

Fossil Q-Nate Q-Activist zegarki hybrydowe męskie

Zegarki hybrydowe posiadają tę samą funkcjonalność z wyjątkiem opcji związanych z wykorzystaniem wyświetlacza, ponieważ go nie ma – zastępuje go tradycyjna tarcza. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy wolą tradycyjny wygląd zegarka bez ekranu dotykowego. Nadal jednak mamy dostęp do wszystkich funkcji z poziomu smartfona jak np. ilości przebytych kroków, spalonych kalorii itp.

Smartwatch – czy to dobry pomysł na prezent?

Sprawa zasadniczo nie jest aż tak skomplikowana jakby się wydawało. Jeśli chcemy zrobić prezent młodej i aktywnej osobie, która na co dzień obcuje z mediami społecznościowymi jak Facebook czy Instagram, a dodatkowo nie stroni od aktywności fizycznej, wybór smartwatcha jest niemal oczywisty. Modne wzornictwo, bogactwo różnych wersji kolorystycznych na paskach i bransoletach, nowoczesna technologia, praktyczne funkcje, świetne możliwości personalizacji wyglądu tarcz, to bezsprzecznie najmocniejsze atuty Fossil Q. Należy jednak pamiętać, że ładowanie smartwatcha odbywa się tak samo często jak smartfona, a nawet częściej. Producent ułatwia tu życie, poprzez dodanie do smartwatcha ładowarki indukcyjnej, która w bardzo szybki sposób ładuje baterię takiego zegarka.

Smartwatche damskie

Dla kogo zegarek hybrydowy?

Dla tych, co wolą klasyczną formę zegarka, nie tracąc przy tym dostępu do funkcjonalności smartwatcha, zegarek hybrydowy będzie najlepszym wyborem. Zachowany w tradycyjnej formie, pozbawiony cyfrowego ekranu z pewnością trafi w gusta osób, ceniących nowoczesną klasykę. Wszystkie funkcje związane z aktywnością fizyczną nadal będą w zasięgu ręki ukryte w dyskretny sposób dzięki modułowi umieszczonemu pod tarczą.

Obecne wydanie III generacji smartwatchy Fossil Q, to zdecydowany krok naprzód w przeciwieństwie do II generacji. Poprawione o istotne niedogodności będą cieszyć każdego, kto zapragnie rozpocząć swą przygodę z zegarkami typu smartwatch.

Jeśli macie jakieś pytania bądź potrzebujecie porady specjalisty, zachęcam do kontaktu z obsługą sklepu Dolinski.pl