MeisterSinger Metris

MeisterSinger Metris ME908 „odmieniec” w świecie zegarków

MeisterSinger ME908 Metris  „odmieniec” w świecie zegarków – tak mógłby pomyśleć ktoś, kto z marką MeisterSinger ma do czynienia po raz pierwszy. Metris ME908, to tak naprawdę niepowtarzalny i wyjątkowo oryginalny czasomierz. Chcąc zrecenzować go w kilku słowach, śmiało możemy powiedzieć, że to przedmiot modny, ekstrawagancki, jednak skutecznie stonowany klasyczną formą. Cała kolekcja zegarków Meister Singer zdecydowanie wyróżnia się pod względem designu na tle innych marek. Prócz nieszablonowego looku, sama nazwa marki może budzić  zaciekawienie.

Nazwa firmy  oznacza w dosłownym, niemieckim tłumaczeniu „główny wokalista, mistrz wokalny”, ( w moim przekonaniu termin idealnie wpasujący się w idee marki ). Początki „zawodów” na Singerów (śpiewaków) sięgają czasów średniowiecza. Organizowano wówczas w gildiach konkurs na najlepszego śpiewaka w południowych Niemczech. Osoba, która wymyśliła „nowe utwory w oryginalnym brzmieniu” zostawała „MeisterSinger” (mistrzem wokalnym) roku. Więcej informacji o tej niemieckiej marce znajdziemy tutaj.

ME908

MeisterSinger Metris ME908

Zegarek, stoper, a może przyrząd do mierzenia ciśnienia? Oczywiście to prawdziwy zegarek mechaniczny, na którym wbrew pozorom z łatwością odczytamy bieżącą godzinę. MeisterSinger Metris ME908 to niemiecki projekt ze szwajcarską precyzją działania i wykonania. Model Meister Singer Metris ME908 swoją tożsamość zaczerpnął z kształtów pionierskich kopert z lat 60-tych w stylu vintage. Masywny kształt koperty, piękny, błękitny pasek od razu, pozytywnie kojarzy się z latem. Szkło wyposażone w specyficzną lupkę powiększającą okno datownika, z pewnością ułatwi odczyt dnia miesiąca. To, co jednak najbardziej fascynuje w zegarkach MeisterSinger, to jedna wskazówka! Nie inaczej jest w omawianym modelu Metris. Podziałka rozmieszczona jest w pięciominutowych odstępach. Dla lepszej „orientacji” przedziały godzinowe 15 i 30 minut oznaczono dłuższymi indeksami. Wbrew pozorom, już po chwili obcowania z nowym zegarkiem Metris ME908 orientujemy się, że czas odczytuje się szybciej niż w klasycznym rozwiązaniu opartym na dwóch wskazówkach, co z resztą idealnie wpisuje się w ideę marki. Czasami lepiej spróbować prostszych rozwiązań. 🙂

Dane techniczne:

Koperta: stal szlachetna
Rozmiar koperty: 38 mm
Grubość koperty: 11 mm
Waga zegarka: 79 g
Klasa szczelności: 20 bar (200 m, 656 ft)
Kaliber mechanizmu: ETA 2824-2 mechaniczny (automatyczny)
Szkło: szafirowe
Kolor tarczy: niebieski
Pasek: tekstylny w stylu NATO 20 mm
Dekiel: przykręcany na 6 śrub
Funkcje: czas i data

Zegarek MeisterSinger Metris ME908 to propozycja dla osób, które znudziły się powszechnymi rozwiązaniami i chciałyby doświadczyć bardziej oryginalnych i niebanalnych czasomierzy. Prezentowany model z pewnością trafi do osoby lubiącej wyróżniać się stylem, i indywidualnością. „Inność” zegarka jest jego zdecydowanym atutem.