LONGINES-MASTER-COLLECTION-L29104783

Longines Master Collection

Longines Master Collection – linia szwajcarskich zegarków z aurą doskonałości. Master – w polskim tłumaczeniu oznacza Mistrza. Nazwa krótka, zwięzła i na temat. Nie mogłoby być lepszej dla kultowej linii mechanicznych zegarków. To ona będzie materią dzisiejszego artykułu. Longines, nieprzerwanie od roku 1832 utrzymuje wysoki poziom rzemiosła zegarmistrzowskiego i dba o dobre imię swoich produktów, co przejawia się w doskonałych, klasycznych projektach skrywających w swoim wnętrzu zegarmistrzowskie dzieła sztuki.

Longines Master Collection

Longines powołując do życia Master Collection, zademonstrował pokaz swoich zegarmistrzowskich kompetencji i umiejętności. Linia ta narodziła się w 2005 roku. Wtedy to po raz pierwszy mogliśmy podziwiać współczesną „ilustrację” koncepcji szwajcarów. Co wyróżnia kolekcję? Modele tej linii wyposażono wyłącznie w tradycyjne mechanizmy posiadające wiele specjalnych komplikacji, a niektóre z nich dostępne są wyłącznie w marce Longines. Dziś zajrzymy do środka jednego z nowych przedstawicieli Master Collection i zapoznamy się z  jego „anatomią”.

Longines Master Collection Annual Calendar L2.910.4.78.3

Longines Master Collection

Longines Master Collection Annual Calendar L2.910.4.78.3 to czasomierz łączący w sobie klasyczny wygląd zegarka z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Model z pełnym kalendarzem wyposażono w nowy kaliber automatyczny L897 ETA A31.L81 zamknięty w kopercie ze stali szlachetnej o średnicy 40 mm. Mechanizm oferujący aż 64 godziny rezerwy chodu (prawie 3 dni) i prezentujący wskazania pełnego kalendarza z podziałem na dni miesiąca i tygodnia na godzinie 3 można podziwiać przez przeszklony dekiel.

Zegarek Longines Master Collection Annual Calendar posiada specjalny, roczny kalendarz, który automatycznie dostosowuje datę dla miesięcy z 30 i 31 dniami (operacja ta odbywa się między 24, a 5 rano). Warto przypomnieć, że mówimy tu o mechanizmie automatycznym, a nie kwarcowym. Jest to komplikacja niezwykle rzadka i nie należy do standardowych rozwiązań. Nie uwzględnia jednak ona skoku datownika z miesiąca lutego i dlatego datownik musi być skorygowany ręcznie raz w roku. Wskazówki z barwionej na niebiesko stali wyróżniają się na tle srebrzystej tarczy, której wzór wykonano na kłosy jęczmienia. Kolor wskazówek, to znak rozpoznawczy marki Longines, a ich odcień zarezerwowany jest wyłącznie dla Longines.

Longines Master Collection tarcza

Idealny na prezent

Prezentowany „Master”, to idealny prezent dla wyjątkowego mężczyzny: taty, brata, męża lub najlepszego przyjaciela. Piękny zegarek, wymaga pięknej oprawy. Opakowany w ekskluzywne pudełko z wytłoczonym logo producenta, będzie jeszcze lepiej eksponował swoje walory w biurze czy na domowej półce.  Cena sugerowana czasomierza jest wprost proporcjonalna do jego jakości i prestiżu: 8180 PLN. Decydując się podarować go w prezencie możemy mieć pewność, że posłuży przez lata, nawet pokolenia, a jego klasyczny wygląd nigdy nie przestanie być modny i atrakcyjny.