Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture edycja limitowana

Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture 1291.78.49.1422

Szwajcarska manufaktura Eterna dokładnie po 70 latach od zakończenia słynnej wyprawy pod banderą wspaniałego podróżnika i żeglarza Thora Heyerdahla przygotowała jubileuszowy model zegarka nurkowego Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture 1291.78.49.1422. Na wstępie przedstawię krótkie przypomnienie na temat ekspedycji, która stała się inspiracją do stworzenia powyższego czasomierza.

Wyprawa KonTiki

W roku 1947 Thor Heyerdahl z pochodzenia Norweg, z wykształcenia etnograf i zapalony podróżnik postanowił obalić dotychczasowe teorie na temat migracji i osiedlania się ówczesnej ludności indiańskiej. Obecna teoria głosiła, iż Indianie nie byli w stanie zasiedlić terenów ówczesnej Polinezji z racji warunków panujących na morzu, nie wspominając już o braku odpowiedniego środka morskiej lokomocji. Zainspirowany jednak opowiedzianą mu legendą przez jednego z tubylców zdecydował, że podważy dotychczasowe przekonanie. Postanowił skonstruować kopię historycznego egzemplarza tratwy używanej przez Indian i na niej wyruszyć w podróż szlakiem dawnej cywilizacji. Nie była to łatwa ekspedycja i z góry obarczona dużym ryzykiem. Jednak po 101 dniach spędzonych na wodach Oceanu Spokojnego zakończyła się pełnym sukcesem i otworzyła w historii nową kartę. Heyerdahl oraz jego załoga podczas ekspedycji korzystała z pomocy czasomierzy wywodzących się właśnie z tej szwajcarskiej manufaktury. Warto wspomnieć, że w owych czasach nie wiele marek mogło wyróżnić się produktami o dużej klasie szczelności. To właśnie Eterna „wyruszyła” jako pierwsza w tak trudną i pionierską ekspedycję.

Eterna, aby uczcić tak ważną i zarazem okrągłą rocznicę wydała nową, limitowaną edycję Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture 1291.78.49.1422.

Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture 1291.78.49.1422

Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture – nazwa ta zawiera w zasadzie wszystkie informacje na temat rodzaju czasomierza. KonTiki to wyprawa, brąz to materiał, który służył w przemyśle stoczniowym i żeglarstwie, manufacture to określenie informujące nas, że model ten posiada mechanizm w pełni zaprojektowany i w produkowany przez markę Eterna. Reasumując mamy do czynienia z rasowym i wyjątkowym zegarkiem nurkowym.

Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture

Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture 1291.78.49.1422

Zegarek jest słusznych rozmiarów i wadze. Rozmiar koperty to 45 mm, grubość 14.05 mm. Ciemny, antracytowy cyferblat ochrania szafirowe szkło z antyrefleksem. Na indeksie godziny 12 umieszczone zostało pięć kulek symbolizujących łożysko wahnika. Obrotowy bezel pomocny podczas nurkowania, pozwala na kontrolowanie dopuszczalnego czasu jaki możemy bezpiecznie spędzić pod wodą. Klasa szczelności to 20 bar. KonTiki Bronze w ruch wprawia szwajcarski, manufakturowy mechanizm o kalibrze 3902A.

Eterna Bronze

Eterna Bronze

Eterna Super KonTiki Bronze

Koperta zamocowana na wodoodpornym, trwałym pasku, któremu nie szkodzi słona woda morska.

Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture 1291.78.49.1422

Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture 1291.78.49.1422

Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture 1291.78.49.1422

Powstanie nowej edycji sławnego czasomierza na pewno ucieszy naukowców i miłośników morskich wypraw. Zegarek jest nie tylko pomocnym przyrządem ale również stylowym dodatkiem w stylu vintage. Dodatkowym atutem jest limitacja, zaledwie 300 szt opuściło manufakturę Eterna, aby odnaleźć przyszłych posiadaczy zegarka.

Cena producenta 12900PLN. Kup zegarek Eterna Super KonTiki Bronze Manufacture 1291.78.49.1422 w autoryzowanym sklepie >