Davosa Ternos Pro Black Suit Limited Edition

Davosa Ternos PRO Black Suit Limited Edition 161.583.50

Czerń wszechobecna jest dookoła nas, budzi zachwyt, tajemniczość, jest niezwykle elegancka. Cechuje ją uniwersalność, bowiem każdy kolor w zestawieniu z czernią wygląda wręcz idealnie. Producenci czasomierzy często w swoich produktach wykorzystują właśnie tę barwę. Czasami są to dodatki, ale zdarza się też, że cały zegarek jest praktycznie czarny. Tak też jest w najnowszym, limitowanym modelu marki Davosa, którego zdominowała właśnie ta barwa. Szwajcarzy stworzyli naprawdę wyjątkowy egzemplarz.

Davosa Ternos Pro Black Suit Limited Edition 161.583.50, to czarny nurek budzący szacunek swoim wyglądem i wbrew pozorom nieoczywistą kombinacją wzorów i zastosowanych faktur. Użyto tu czarnej powłoki DLC, która dzięki swoim właściwością jest niesamowicie twarda i odporna na ścieranie. Ochrona DLC (Diamond Like Carbon) nie powoduje korozji podczas styczności ze słoną morską wodą i jest jedną z najnowocześniejszych powłok stosowanych w przemyśle zegarmistrzowskim.

Davosa Ternos Pro Black Suit Limited Edition 161.583.50

Profesjonalny nurek z limitacją

Jak wcześniej wspomniałam model Davosa Ternos Pro Black Suit Limited Edition 161.583.50 to zegarek objęty limitacją. Zaledwie pół tysiąca osób z całego świata może wejść w jego posiadanie. To niewiele, dlatego aby zamówić jeden z 500 sztuk oferowanych czasomierzy, wystarczy złożyć zamówienie u autoryzowanego sprzedawcy, gdzie będziemy mieć pewność oryginalnego, szwajcarskiego produktu.

Davosa Ternos Pro Black Suit Limited Edition 161.583.50

Specjalistyczny czasomierz w surowym i ciemnym stylu

Trzeba jednak przyznać, że Davosa podjęła wyzwanie konstruując ten specjalistyczny czasomierz w tak surowym i ciemnym stylu. Wydawać by się mogło, że wszechobecna czerń nie pozwala na zachowanie czytelności pod wodą, a jednak. Specjaliści od zegarków do nurkowania dobrze wiedzą, jakich sztuczek użyć, aby taki diver nie stracił na swym przeznaczeniu. Zabieg dość ryzykowny, zbliżający się do cienkiej granicy, za którą stoją już tylko modele klasyczne oraz fashion, ale szwajcarscy projektanci udowodnili, że nie boją się wyzwań. Subtelne detale takie jak błyszczące ramki oznaczeń godzin, które wypełniono substancją luminescencyjną, znacząco poprawiają komfort odczytu godziny w warunkach głębinowych.

Davosa Ternos Pro Black Suit Limited Edition 161.583.50

Davosa Ternos Pro Black Suit Limited Edition 161.583.50

Doskonałym pomysłem jest też luminescencyjna kropka na ceramicznym bezelu, co przydaje się do odmierzania czasu. Należy pamiętać, że w ekstremalnych warunkach głębinowych dla nurka taki czasomierz jest jedynym „przyjacielem”, na którym może polegać prócz rzecz jasna własnego doświadczenia, dlatego kolejny dodatek w postaci automatycznego zaworu helowego odprowadzającego zebrane w zegarku gazy, podkreśla zastosowanie oraz segment klasowy (diver) do jakiego przypisano ten model.

A co w środku?

Davosa Ternos Pro Black Suit Limited Edition jest specjalnie zaprojektowany, aby towarzyszyć profesjonalnym nurkom, nawet gdy pracują w dzwonie nurkowym na dużych głębokościach. Jego solidna koperta o rozmiarze 42 mm i grubości 15 mm zapewnia komfort noszenia nie tylko w czasie podwodnych przygód, ale także każdego, innego dnia, w którym będziemy szukać dodatku do swojego stroju. W środku znajdziemy szwajcarski mechanizm mechaniczny z automatycznym naciągiem i rezerwą chodu do 40 godzin (kaliber ETA 2824). To bardzo popularny ze względu na swą niezawodność mechanizm, lubiany przez zegarmistrzów na całym świecie o stałej dostępności części zamiennych. Jego zastosowanie w tym modelu zegarka podkreśla tylko, z jaką rozwagą został on zaprojektowany.

Davosa Ternos Pro Black dekiel

Davosa Ternos Pro

Twórcy oprócz niebanalnego designu postawili zatem na sprawdzone, pewne i niezawodne rozwiązania techniczne. Potwierdza to oczywiście sygnatura szwajcarskiej jakości swiss made. Zegarek dostępny jest również w kolorze stali.