Calvin Klein City K2G177C3

10 marca Dzień Mężczyzny! Wybieramy zegarek.

W końcu coś tylko dla mężczyzn. Panowie, nareszcie doczekaliście się! Tym razem to my kobiety będziemy Was -naszych wspaniałych facetów uszczęśliwiać.
10 marca, to Wasz cały dzień,  więc trzeba go oczywiście uczcić. Wcześniej to Wy stawaliście na głowie, aby nas zaskoczyć, były Walentynki, Dzień Kobiet, teraz nasza kolej. I bardzo dobrze. Pomimo, iż już dawno udowodniłyśmy, że nie jesteśmy słabą płcią, to każda z nas cieszy się kiedy może liczyć na męską podporę i wsparcie w życiu. Najprościej mówiąc kochamy Was.

Zegarki na Dzień Mężczyzny

Ale skąd w ogóle wzięło się Wasze święto Panowie? W każdym, polskim kalendarzu pod datą 10 marca, widnieje Dzień Mężczyzny. Oficjalnie po raz pierwszy, wpis ten pojawił się 19 listopada 1999r.
Swój wkład do ustanowienia tej uroczystości miała nawet Organizacja Narodów Zjednoczonych, natomiast Pani Ingeborg Breines będąca dyrektorem programu „Kobiety i Kultura Pokoju” uznała, iż ustanowienie tego święta to fantastyczny symbol równowagi obu płci. Zgadzam się z Panią Ingeborg w stu procentach. Nikt nie powinien być pominięty.

Swoje święto mają dzieciaki (1 czerwca), kobiety (8 marca), więc 10 marca to święto mężczyzn. W Polsce Dzień Mężczyzny nie jest dostatecznie celebrowany i według mnie za mało promowany, ale u nas drodzy Panowie możecie świętować do woli.

Mój dzisiejszy wpis to podpowiedzi dla Pań, które mogą mieć wątpliwości i nie koniecznie do końca się odnajdywać w branży zegarkowej. Panowie również odnajdą tu wskazówki dla siebie.

Myśląc o podarunku dla Panów jako pierwsze do głowy przychodzą mi: krawat, perfumy, zegarek. Jako, że dwie pierwsze pozycje wydają mi się tendencyjne, to trzecia jest strzałem w dziesiątkę.

Szanowne Panie, dobry zegarek na męskim nadgarstku prezentuje się fantastycznie. Panowie lubią dobrze wyglądać, a dobry zegarek to najlepsza biżuteria dla mężczyzny. Moimi propozycjami będą dzisiaj dwa zegarki o przeciwstawnym stylu. Dziś zaproponuję modowy zegarek Calvin Klein City, oraz  klasyczny Davosa Flatline Phase of Moon. Tylko, który wybrać?

1. Calvin Klein City K2G177C3

Calvin Klein City K2G177C3

Model z kolekcji City, to uosobienie miejskiego stylu życia w ultra nowoczesnym wydaniu. Światowego formatu projektant mody zaskakuje z każdym nowym zegarkiem. Wydawało by się, że tak bogata kolekcja jak CK City nie może już nic nowego zaoferować, to zegarek, który Wam pokazuję jest dowodem, że może być inaczej. Zaprojektowany jak zwykle z dbałością o najmniejsze nawet detale. Koperta wykonana z czystej stali szlachetnej 316L (chirurgicznej) pokryta została czarną, trwałą powłoką PVD.

Calvin Klein City K2G177C3

Najciekawszym elementem tego zegarka jest dla mnie sama tarcza. Elegancka i mimo umieszczenia w niej chronografu, utrzymana w charakterystycznym dla Calvin Klein, minimalistycznym stylu. Bardzo podoba mi się pomysł osadzenia kontrastującego chronografu w głębi tarczy. Dzięki temu, że jest on umieszczony w głębi, tworzy ciekawy, trójwymiarowy, nowoczesny efekt.

Calvin Klein City K2G177C3

Calvin Klein City K2G177C3

Brak jakichkolwiek oznaczeń godzin to kolejny atut modelu K2G177C3. Minimalizm to znak rozpoznawczy zegarków CK. Wewnętrzną część tarczy otacza dziurkowany wzór, wizualnie zamykający cały projekt. Wskazówki wykończono niklowanymi końcówkami, które dopełniają estetykę dodając szyku i elegancji.

Calvin Klein City

Calvin Klein City to zegarki dla ludzi młodych, aktywnych, stawiających na nowoczesny design. Zwolenników oryginalności urzeknie z pewnością własny styl obecny w każdym zegarku CK City. Jest to bowiem marka z własnym pomysłem na młodych ludzi i własną wizją współczesnej mody zegarkowej.

Calvin Klein City

Dane techniczne:
Średnica koperty: 43 mm
Powłoka: czarne PVD (Physical Vapour Deposition)
Klasa szczelności: 5 bar (50 m, 164 ft)
Mechanizm: szwajcarski ETA G10.211
Szkło: mineralne, hartowane (odporne na stłuczenia)
Rozmiar paska przy kopercie: 22 mm
Funkcje: chronograf (stoper), datownik z dniem miesiąca

Cena producenta: 1529 PLN

2. Davosa Flatline Phase of Moon 162.496.15

Davosa Flatline Phase of Moon

Zupełnie odmienną propozycją od poprzedniej, jest zegarek Davosa Flatline z rzadką funkcją faz księżyca. Czasomierz ten należy do rodziny super płaskich, klasycznych modeli o eleganckim i wyrafinowanym wyglądzie. Centralną część tarczy wypełnia duże, ujmujące okno z fazami księżyca. Element spotykany dość rzadko nawet w bardzo prestiżowych zegarkach szwajcarskich producentów. Marce Davosa udało się w perfekcyjny sposób połączyć współczesne trendy klasycznego wzornictwa z praktycznym zastosowaniem. Ale gdzie ta praktyczność?

Davosa Flatline Phase of Moon

O ile dla niektórych fazy księżyca będą miały charakter wyłącznie dekoracyjny, to pozostałe aspekty wykorzysta niemal każdy. Centralne wskazówki pięknie wykończono niebieskim, błyszczącym kolorem, natomiast ich środek wypełnia duża ilość substancji Super LumiNova. Pozwala to na odczyt godziny w całkowitych ciemnościach po uprzednim naświetleniu. Substancja ta znajduje się również w małych punktach przy każdym indeksie oznaczającym godzinę. W dolnej części cyferblatu na godzinie szóstej umieszczono natomiast okno datownika wskazujące dzień miesiąca.

Davosa Flatline Phase of Moon

Biały cyferblat, doskonale harmonizuje z niebieskimi, błyszczącymi akcentami na wskazówkach oraz indeksach. To idealne połączenie kolorów, które znamy także z marki Longines, idealnie pasuje do klasycznego designu. Ten ponadczasowy zegarek  idealnie i dyskretnie układa się pod każdym mankietem koszuli.
Davosa Flatline to nieodłączny element eleganckiego i dojrzałego mężczyzny, który pragnąłby zegarka o nieprzemijającym wyglądzie. Doskonały do pracy i nieodłączny towarzysz biznesowych spotkań.

<img class="size-full wp-image-13418 aligncenter" src="http://manufakturazegarkow.pl/wp-content/uploads/2017/03/Davosa-Flatline-Phase-of-Moon-162.496-5.jpg" alt="Davosa Flatline Phase of Moon" width="1200" height="795" />

Davosa Flatline Phase of Moon

Davosa Flatline Phase of Moon

Dane techniczne:
Materiał koperty: stal szlachetna 316L (chirurgiczna)
Średnica koperty: 40 mm
Grubość koperty: 7 mm
Klasa szczelności: 5 bar (50 m, 164 ft)
Szkło: szafirowe odporne na zarysowania
Mechanizm: Ronda 708

Cena producenta: 1100 PLN

Wszystkiego dobrego drodzy Panowie!